archiwum

24. edycja (2017/18)

b.

Babicki Mariusz
Bart Andrzej
Bogacz Szymon
Bruszewski Wojciech
Buszewicz Michał

c.

Czapliński Jan

d.

Demirski Paweł

f.

Fertacz Magda

g.

Guśniowska Marta

h.

Holewińska Julia
Hyrsz Adrian
Hyrsz Adrian

j.

Janiczak Joanna

k.

Kalinowski Karol
Kamza Paweł
Kmiecik Michał
Kobielarz Alicja
Kopkiewicz Aldona

l.

Lechman Martyna

Zajmowała się dramaturgią czytań między innymi w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jej etiudy pokazywane były w ramach Krakowskiej Nocy Teatrów, na festiwalu Karuzela Cooltury w Świnoujściu i podczas Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. Pracowała przy spektaklach w teatrach między innymi w Sosnowcu i Krakowie.

Litkowska Justyna

m.

Majewska Martyna
Majewski Lech
Murek Weronika
Muskała Amanita
Muskaria Amanita

o.

Oszajca Wacław

p.

Paczocha Radosław
Pałyga Artur
Pilch Jerzy
Prześluga Malina

r.

Roszkowski Jakub

s.

Skóra Marcin

Marcin Skóra (ur. 04.10.1971r)  jest emerytowanym policjantem Centralnego Biura Śledczego Policji a obecnie prywatnym przedsiębiorcą.

W przeszłości autor następujących tekstów:

1 FABRYKA, którego premiera miała miejsce w dniu  06 marca 2009r, w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

2. KTO DOGONI PSA (wspólnie z Marcinem KWAŚNY), którego premiera miała miejsce w dniu 30 października 2009 roku, w Teatrze Ochoty w Warszawie.

3. IKEBANA,   którego premiera miała miejsce w dniu  28 kwietnia 2017roku , w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

4. W roku 2012, (wspólnie z Marcinem Wrona oraz  Katarzyną Bonda) laureat polskiej edycji szóstych warsztatów ScripTeast ( https://www.pisf.pl/aktualnosci/scripteast-nagradza-scenarzystow )

5. Współautor (wspólnie z Marcinem WRONA oraz Pawłem MAŚLONA) i pomysłodawca, scenariusza filmowego pt. MORD. Film ten dotychczas jeszcze nie powstał ze względu na tragiczną śmierć Marcina WRONY.  


 

Sujkowska Wiesława
Szwarc Sandra

v.

Villqvist Ingmar

w.

Wojtyszko Maciej

Reżyser teatralny i filmowy, pisarz, autor dramatów. W 1973 roku ukończył Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pedagog, profesor i dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt realizacji, począwszy od inscenizacji sztuk Bernharda, Mrożka i Gombrowicza, poprzez przedstawienia dla dzieci, a skończywszy na serialach telewizyjnych: Miodowe lata, Ale się kręci!Doręczyciel. Wielokrotnie sięgał także po teksty Bułhakowa, zrealizował Morfinę, a także - w Teatrze TV - Ostatnie dni, Moliera czyli zmowę świętoszkówPowieść teatralną oraz Mistrza i Małgorzatę. Wojtyszko jest autorem kilkunastu sztuk teatralnych. Do jego najbardziej znanych dramatów należą: Chryje z PolskąŻelazna konstrukcja
Kraina Kłamczuchów oraz Bułhakow. Część z nich zebrał i wydał w tomie"Grzechy starości". Napisał także szereg książek dla dzieci i młodzieży, m.in.: Bromba i inniTajemnica szyfru MarabutaSynteza. Jest reżyserem filmów, m. in.: SyntezaOgnisty anioł i Ogród Luizy (wielokrotnie 
nagradzany, m.in.: na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Ma na swoim koncie szereg nagród, które otrzymał w konkursach literackich, teatralnych i filmowych, w tym m.in.: nagrodę ZASP-u im. L. Schillera, nagrodę IBBY - Książka roku 2004, kilkakrotnie na Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Dwa Teatry. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wyreżyserował cztery swoje dramaty: Krainę kłamczuchówBułhakowa (nagroda za reżyserię na II Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy) i Całe życie głupi
rozkoszy. Ostatnio przygotował spektakle: Marienbad... Sz. Alejchema oraz Dowód na istnienie drugiego własnego autorstwa.

Wojtyszko Adam
Wróbel Aneta

z.

Zdrada Joanna

Ż.

Żelisławski Żelisław