archiwum

Maryla Zielińska

Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracowała w teatrach Starym w Krakowie, Narodowym w Warszawie, Współczesnym we Wrocławiu. Współtworzyła krakowski dwumiesięcznik „Didaskalia”, pracowała jako dziennikarz i redaktor w „Gazecie Wyborczej” i miesięczniku „Teatr”. W latach 2001-2010 członek komisji artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Redaktor naczelna Kolekcji teatralnej Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Prowadzi konwersatorium o teatrze współczesnym w Polsce i na świecie na UKSW w Warszawie. Zwiedza świat na rowerze.

 

Jacek Wakar

Krytyk teatralny, dziennikarz Programu Drugiego Polskiego Radia. Stały współpracownik TVP Kultura, portalu Onet.pl oraz miesięcznika "Teatr". Juror wielu krajowych i mędzynarodowych festiwali teatralnych oraz Warszawskiej Premiery Literackiej. Mieszka w Warszawie.

Jan Kozikowski

Scenograf, rocznik 1971. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Katedrze Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.Autor około 70 scenografii teatralnych do przedstawień:  Anny Seniuk, Izabeli Cywińskiej, Agnieszki Glińskiej, Bożeny Suchockiej, Aldony Figury, Julii Mark, Jana Englerta, Piotra Kruszczyńskiego, Marka Fiedora, Piotra Cieplaka, Artura Tyszkiewicza, Adama Nalepy, Igora Gorzkowskiego,  Wojciecha Malajkata, Ondreja Spisaka, Piotra Jędrzejasa, Michała Siegoczyńskiego, Krzysztofa Rekowskiego, Grzegorza Chrapkiewicza i innych polskich reżyserów.
Lautreat nagrody za scenografię do spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" na XXVII Konkursie Literatury Polskiej w Opolu i I Ogólnopolskim Konkursie na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej.Nagrodzony także za scenografię do przedstawienia "Wszystkim Zygmuntom między oczy !!! " w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Prace do tych spektakli były częścią polskich ekspozycji na Praskim Quadriennale w 2004 i 2008 roku.

Weronika Murek

Pisarka, autorka opowiadań i sztuk teatralnych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2015 za Feinweinblein. Za debiutancki zbiór opowiadań Uprawa roślin południowych metodą Miczurina nominowana do Paszportów „Polityki” 2015 w kategorii literatura, Nagrody Literackiej „Nike” 2016 (finał nagrody), do Nagrody Literackiej Gdynia 2016 w kategorii proza oraz do Nagrody Conrada 2016. Laureatka Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza – edycja 2016.