archiwum

15. edycja (2008/09)

Jury XV Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w składzie: Jarosław Gajewski - przewodniczący, Małgorzata Rożniatowska, Bożena Sawicka, Marcin Bartnikowski,  Tomasz Kubikowski, Piotr Tomaszuk i Ewa Kwiecień – sekretarz, obejrzało wytypowane przez Komisję Artystyczną następujące spektakle finałowe:

 

Fotografie według prozy Janusza Andermana z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej
w Legnicy, scenariusz i reżyseria Paweł Kamza

 

Utwór sentymentalny na czterech aktorów Piotra Cieplaka i Teatru Montownia
 z Fundacji Teatru Montownia w Warszawie, reżyseria Piotr Cieplak

 

Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty Pawła Demirskiego z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, reżyseria Monika Strzępka

 

Ukryj mnie w gałęziach drzew Igora Gorzkowskiego ze Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło w Warszawie, reżyseria Igor Gorzkowski

 

O mniejszych braciszkach Św. Franciszka Marty Guśniowskiej z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, reżyseria Petr Nosálek

 

Jeż według opowiadań Katarzyny Kotowskiej z Teatru Animacji w Poznaniu, reżyseria Janusz Ryl-Krystianowski

 

ID Marcina Libera z Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Łaźnia Nowa
w Krakowie, reżyseria Marcin Liber

 

Ostatni taki ojciec Artura Pałygi z Centrum Kultury, Scena Prapremier InVitro
 w Lublinie, reżyseria Łukasz Witt-Michałowski

 

Wszystkie rodzaje śmierci na motywach - Siddharthy Hessego Artura Pałygi z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, reżyseria Paweł Passini

 

Przylgnięcie Piotra Rowickiego ze Sztuki Dialogu - Fundacji Tadeusza Słobodzianka
na Rzecz Rozwoju Teatru i Dramatu w Warszawie, reżyseria Aldona Figura

 

2084 Michała Siegoczyńskiego z Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
w Warszawie i Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,
reżyseria Michał Siegoczyński

 

Faling Mariusza Pogonowskiego i Przemka Pawlickiego z Teatru Per Se w Płocku, reżyseria Mariusz Pogonowski i Przemek Pawlicki

 

Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna Szczakowej według prozy Michała Witkowskiego
z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, reżyseria Jarosław Tumidajski

 

Jury przeczytało także trzy rekomendowane do finału teksty dramatyczne:

Trash Story albo sztuka (nie)pamięci Magdaleny Fertacz,

Mykwa Piotra Rowickiego,

Walizka Małgorzaty Sikorskiej Miszczuk



Nagrodzenie i wyróżnieni w zakładce Spektakle.