23. edycja (2016/2017)

spektakle

a.

tytuł:
A morze nie
teatr:
Teatr Baj Pomorski, Toruń
reżyser:
Zbigniew Lisowski
tytuł:
A niech to czykolada
teatr:
Teatr Baj, Warszawa
reżyser:
Ewa Piotrowska
recenzja:
tytuł:
Ambona ludu
teatr:
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
reżyser:
Piotr Kruszczyński
tytuł:
Aszkenazy, menel z Łodzi
teatr:
Teatr im. Stefana Jaracze, Łódź
reżyser:
Robert Latusek
tytuł:
Aya znaczy miłość
teatr:
Teatr Baj Pomorski, Toruń
reżyser:
Tomasz Man
autor:

b.

tytuł:
Bang Bang
teatr:
Teatr im. Stefana Jaracze, Łódź
reżyser:
Dominika Knapik
autor:
tytuł:
Baśnie z dna Wisły
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak
tytuł:
Berek, czyli upiów w moherze
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego, Płock
reżyser:
Andrzej Chichłowski
tytuł:
Będzie pani zadowolona czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk
reżyser:
Agata Duda- Gracz
tytuł:
Biała siła, czarna pamięć
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki , Białystok
reżyser:
Piotr Ratajczak
autor:
tytuł:
Bóg w dom
teatr:
Teatr im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
reżyser:
Katarzyna Szyngiera
autor:
tytuł:
BUM
teatr:
Teatr Realistyczny, Skierniewice
reżyser:
Iwona Koniecka, Ilona Paluchowska, Katarzyna Pągowska, Anna Sadowska
tytuł:
Bydło
teatr:
Teatr Studio im. St.I. Witkewicza, Warszawa
reżyser:
Jacek Poniedziałek

c.

tytuł:
Cafe Luna
teatr:
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Gdańsk
reżyser:
Józef Opalski
tytuł:
Cesarz Kaligula
teatr:
Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego, Kraków
reżyser:
Ingmar Villqist
tytuł:
Ciało moje
teatr:
Teatr Nowy, Zabrze
reżyser:
Marek Piaseczny
tytuł:
Coming out
teatr:
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
reżyser:
Aleksandra Popławska
tytuł:
Czarno na białym
teatr:
Teatr Rozrywki, Chorzów
reżyser:
Paweł Paszta
tytuł:
Czasami księżyc świeci od spodu
teatr:
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, Zielona Góra
reżyser:
Paweł Wolak, Katarzyna Dworak (PIK)

d.

tytuł:
Dachowanie
teatr:
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
reżyser:
Żaneta Gruszczyńka-Ogonowska, Marcin Borchardt
tytuł:
Demon teatru czyli mniejsza o to
teatr:
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
reżyser:
Andrzej Domalik
tytuł:
Diabeł i tabliczka czekolady
teatr:
Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
reżyser:
Kuba Kowalski
tytuł:
Disko macabre
teatr:
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin
reżyser:
Aleksander Buszko
autor:
tytuł:
Dom wschodzącego słońca
teatr:
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
reżyser:
Roman Kołakowski
tytuł:
Drugi spektakl
teatr:
Teatr Polski, Poznań
reżyser:
Anna Karasińska
tytuł:
Duszpasterz hipsterów i księża wyklęci
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak, Maciej Łubieński
tytuł:
Dziecko
teatr:
Teatr Współczesny, Szczecin
reżyser:
Martyna Łyko
autor:
tytuł:
Dzień dziecka
teatr:
Teatr Rampa, Warszawa
reżyser:
Jerzy Jan Połoński
tytuł:
Dziewczyny z Marszu Niepodległości
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak, Maciej Łubieński
tytuł:
Dziób w dziób
teatr:
Teatr Animacji w Poznaniu
reżyser:
Ireneusz Maciejewski
tytuł:
Dziób w dziób
teatr:
Miejskie Centrum Kultury, Tychy
reżyser:
Paweł Drzewiecki

f.

tytuł:
Fuck... Sceny Buntu
reżyser:
Marcin Liber

g.

tytuł:
G.E.N.
teatr:
TR Warszawa
reżyser:
Grzegorz Jarzyna
tytuł:
Garnitur prezydenta
teatr:
Teatr Nowy, Zabrze
reżyser:
Julia Mark
tytuł:
Gniazdo
teatr:
Teatr im. Alensandra Fredry, Gniezno.
reżyser:
Agnieszka Mielcarek
tytuł:
Gombica Staska Kubina
teatr:
Stowarzyszenie Czysta Polska, Kraków
reżyser:
Krzysztof Najbor
tytuł:
Grubaska
teatr:
Teatr Miejski, Leszno
reżyser:
Błażej Baraniak
recenzja:

h.

tytuł:
Havel-Man albo Vaclav Havel i spisek czasoskoczków
teatr:
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
reżyser:
Eva Rysová
tytuł:
Herosi transformacji i miecz Chrobrego
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak, Maciej Łubieński
tytuł:
Historia Jakuba
reżyser:
Ondrej Spišák
tytuł:
Historia pewnego zamachu
teatr:
Stowarzyszenie The Art, Poznań
reżyser:
Grzegorz Goławszewski
tytuł:
Historia T-shirtu, czyli jak to dobrze urodzić się na Zachodzie
teatr:
Teatr Współczesny w Szczecinie
reżyser:
Małgorzata Wdowik
tytuł:
Historia znikania
teatr:
Teatr Lalek "Kubuś", Kielce
reżyser:
Krzysztof Popiołek
tytuł:
Horror Show
teatr:
Nowy Teatr im. Stanisława Witkacego w Słupsku
reżyser:
Anika Idczak
tytuł:
Humanka
teatr:
Teatr Polski, Bielsko-Biała
reżyser:
Agata Puszcz
tytuł:
Hymn narodowy
teatr:
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica
reżyser:
Przemysław Wojcieszek

j.

tytuł:
Ja i Breatix
teatr:
Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, Zielona Góra
reżyser:
Lech Mackiewicz
tytuł:
Jazda
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego, Płock
reżyser:
Mariusz Pogonowski

k.

tytuł:
K. albo wspomnienie z miasta
teatr:
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
reżyser:
Weronika Szczawińska
tytuł:
Kalina
teatr:
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
reżyser:
Agata Biziuk
recenzja:
tytuł:
Kolorowi ludzie
teatr:
Opolski Teatr Lalki i Aktora
reżyser:
Honorata Mierzejewska-Mikosza
tytuł:
Komeda
teatr:
Teatr Nowy, im. Kazimierza Dejmka, Łódź
reżyser:
Lena Frankiewicz
tytuł:
Krakowskie Abecadło
teatr:
Teatr Ludowy, Kraków
reżyser:
Maćko Prusak
tytuł:
Królewna z drewna
teatr:
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla, Łódź
reżyser:
Waldemar Wolański
tytuł:
Księgi Jakubowe
teatr:
Teatr Powszechny im. Z
reżyser:
Ewelina Marciniak
tytuł:
Kto nas odwiedzi
teatr:
Och-Teatr, Warszawa
reżyser:
Cezary Tomaszewski
autor:
tytuł:
Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość
reżyser:
Maciej Podstawny
tytuł:
Kuroń. Pasja wedłeg św. Jacka
teatr:
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera, Warszawa
reżyser:
Paweł Łysak

l.

tytuł:
Las Villas
teatr:
Nowy Teatr im. Stanisława Witkacego w Słupsku
reżyser:
Piotr Sieklucki
tytuł:
Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci
teatr:
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice.
reżyser:
Ewelina Marciniak
tytuł:
Life is cruel, people are bad czyli życie jest cieżkie
teatr:
Teatr Ochoty, Warszawa
reżyser:
Michał Wanio
recenzja:
tytuł:
Liże Twoje serce
teatr:
Teatr Muzyczny "Capitol", Wrocław
reżyser:
Agnieszka Glińska

m.

tytuł:
Mała mysz i słoń do pary
teatr:
Opolski Teatr Lalki i Aktora
reżyser:
Agata Kucińska
tytuł:
Mały ktoś i pogromca potworów
teatr:
Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych
reżyser:
Ewelina Ciszewska
tytuł:
Mandragora
teatr:
Teatr Lalki i Aktora, Łomża
reżyser:
Joanna Gerigk
tytuł:
Matek rozstawacz
teatr:
Teatr Arlekin im. Henryka Ryla, Łódź
reżyser:
Tomasz Man
tytuł:
Miasto dada
teatr:
Centrum Kultury, Lublin
reżyser:
Daniel Adamczyk
tytuł:
Miastoterapia
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak, Maciej Łubieński
tytuł:
Między nami dobrze jest
teatr:
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego, Kraków
reżyser:
Agnieszka Glińska
tytuł:
Miłość
teatr:
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego, Kraków, Filia we Wrocławiu
reżyser:
Cezary Iber
autor:
tytuł:
Miłość nie boli, kolano boli (czyli dzieci piszą, dorośli grają)
teatr:
Teatr Animacji, Poznań
reżyser:
Artur Romański
tytuł:
Moja mama leczy się u dokotora oetkera
teatr:
Teatr Współczesny, Szczecin
reżyser:
Wojtek Klemm
tytuł:
Mosdorf. Rekonstrukcje
teatr:
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
reżyser:
Beniamin M. Bukowski
tytuł:
Myśli nowoczesnego Polaka. Roman Dmowski (nieautoryzowana biografia)
teatr:
Teatr Polski, Poznań
reżyser:
Grzegorz Laszuk

n.

tytuł:
Na obraz i podobieństwo swoje
reżyser:
Piotr Trojan
autor:
tytuł:
Najgorszy człowiek na świecie
teatr:
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
reżyser:
Anna Smolar
tytuł:
New Year's Day
teatr:
Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wlkp.
reżyser:
Joanna Zdrada
autor:
tytuł:
NID
teatr:
Olsztyński Teatr Lalek
reżyser:
Andrzej Bartnikowski
tytuł:
Nie dość blada królewna
teatr:
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin
reżyser:
Ewa Piotrowska
tytuł:
Niedźwiedź Wojtek (historia arcypolska)
teatr:
Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
reżyser:
Ondrej Spišák
tytuł:
Niesamowici bracia Limbourg
teatr:
Zamek Książąt Pomorskich
reżyser:
Daniel Jacewicz

o.

tytuł:
O Józku który grał bigbit
teatr:
Teatr Miejski, Gliwice
reżyser:
Alina Moś-Kerger
tytuł:
O szczytach rozpaczy i uśmiechu stewardessy
teatr:
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań
reżyser:
Agata Baumgart
tytuł:
Odlot
teatr:
Teatr Animacji, Poznań
reżyser:
Janni Younge
tytuł:
Ostatnie rozdanie
teatr:
Teatr Przedmieście, Rzeszów
reżyser:
Aneta Adamska

p.

tytuł:
Patron
teatr:
Teatr im. Alensandra Fredry, Gniezno.
reżyser:
Łukasz Gajdzis
autor:
tytuł:
Piaskownica
teatr:
Teatr im. Alensandra Fredry, Gniezno.
reżyser:
Jewgienia Bogińska
recenzja:
tytuł:
Piekło-niebo
teatr:
Wrocławski Teatr Lalek
reżyser:
Jakub Krofta
tytuł:
Pitawal - historie kryminalne Krakowa w piosenkach
teatr:
Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego w Krakowie
reżyser:
Anna Rokita
tytuł:
Po "Burzy" Szekspira
teatr:
Teatr Muzyczny "Capitol", Wrocław
reżyser:
Agata Duda-Gracz
tytuł:
Podróz na czternaście łap
teatr:
Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
reżyser:
Marian Pecko
tytuł:
Polska 120
teatr:
Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych
reżyser:
Martyna Majewska
tytuł:
Pomnik
teatr:
Wrocławski Teatr Lalek
reżyser:
Jiří Havelka
tytuł:
Praski Si-Fi
teatr:
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera, Warszawa
reżyser:
Agnieszka Błońska
tytuł:
Projekt: OJCIEC
teatr:
Stowarzyszenie Teatr Kana, Szczecin
reżyser:
Mateusz Przyłęcki
tytuł:
Przerwana Odyseja
teatr:
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica
reżyser:
Jacek Głomb
recenzja:
tytuł:
Psubracia [krwawy hołd dla Q. Tarantino]
teatr:
Teatr im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
reżyser:
Mateusz Znaniecki
autor:
tytuł:
Psycho-tera-polityka
teatr:
Krakowski Teatr Scena STU
reżyser:
Mirosław Gronowski
tytuł:
Pustostan
teatr:
Teatr Współczesny, Szczecin
reżyser:
Paweł Paszta

r.

tytuł:
Raj. Tuturial
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
reżyser:
Jędrzej Piaskowski
tytuł:
Rewizor. Będzie wojna
teatr:
Teatr Ludowy, Kraków
reżyser:
Małgorzata Bogajewska
autor:
tytuł:
Rewolucja zwierząt
teatr:
Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn
reżyser:
Giovanny Castellanos
tytuł:
Reykjavik '74
teatr:
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
reżyser:
Katarzyna Kalwat
tytuł:
Robert Robur
teatr:
TR Warszawa
reżyser:
Krzysztof Garbaczewski

s.

tytuł:
Sąsiedzi
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki , Białystok
reżyser:
Andrzej Sadowski
tytuł:
Siostra i cień
teatr:
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
reżyser:
Joanna Gerigk
tytuł:
Siódemka
teatr:
Teatr Zagłębia, Sosnowiec
reżyser:
Remigiusz Brzyk
tytuł:
Skocznia w Jerozolimie
teatr:
Teatr Współczesny, Szczecin
reżyser:
Paweł Kamza
tytuł:
Słownik ptaszków polskich
teatr:
Teatr IMKA, Warszawa
reżyser:
Krzysztof Materna
tytuł:
Solarium
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak, Katarzyna Czarnecka
tytuł:
Srebrne tsunami
teatr:
Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
reżyser:
Szymon Kaczmarek
tytuł:
Strażniczka magicznego lasu
teatr:
Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
reżyser:
Marcin Borchardt
tytuł:
Stroiciel grzebieni
teatr:
Teatr KTO, Kraków
reżyser:
Krzysztof Niedźwiedzki
tytuł:
Szantaż
teatr:
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego, Kraków, Filia we Wrocławiu
reżyser:
Ewelina Marciniak
autor:
tytuł:
Szary domek
teatr:
Nowy Teatr im. Stanisława Witkacego w Słupsku
reżyser:
Katarzyna Szestak
tytuł:
Szklana góra
teatr:
Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała
reżyser:
Janusz Ryl-Krystianowski
tytuł:
Szpital Nieświętej Rodziny - Antyszopka
teatr:
Agencja Eventowo-Marketingowa GTQX, Warszawa (Pożar w Burdelu)
reżyser:
Michał Walczak, Maciej Łubieński
tytuł:
Szpital Nieświętej Rodziny-Antyszopka
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak, Maciej Łubieński

Ś.

tytuł:
Śmierć przyjeźdza w środę
teatr:
Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
reżyser:
Agata Duda-Gracz

t.

tytuł:
Tango Łódź
teatr:
Teatr Powszechny, Łodz
reżyser:
Adam Orzechowski
tytuł:
Taśmy gdańskie
teatr:
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk
reżyser:
Wojtek Zrałek-Kossakowski
tytuł:
Teraz tu jest nasz dom
teatr:
Teatr Maska, Rzeszów
reżyser:
Anna Retoruk
tytuł:
The Monstrum Band
teatr:
Teatr Lalek "Kubuś", Kielce
reżyser:
Robert Drobniuch
tytuł:
Triatlon
teatr:
Teatr Ochoty, Warszawa
reżyser:
Adam Nalepa, Anna Wieczur-Bluszcz, Igor Gorzkowski
tytuł:
Triumf woli
teatr:
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
reżyser:
Monika Strzępka
recenzja:

u.

tytuł:
Ulica
teatr:
Nowy Teatr im. Stanisława Witkacego w Słupsku
reżyser:
Ivo Vedral
autor:

w.

tytuł:
W 8 dni dookoła świats
teatr:
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, Radom
reżyser:
Andrzej Sadowski
tytuł:
Wbrew swojej woli
teatr:
Stowarzyszenie Artanimacje, Warszawa
reżyser:
Jarosław Tumidajski, Małgorzata Głuchowska
tytuł:
Wieloryb the Globe
teatr:
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
reżyser:
Eva Rysova
recenzja:
tytuł:
Wieża z klocków
teatr:
Teatr Współczesny, Szczecin
reżyser:
Magdalena Myszkiewicz
tytuł:
Woln-ość '90
teatr:
Zespół Teatru 13, Białołęcki Ośrodek Kultury, Warszawa
reżyser:
Piotr Ratajczak
autor:
tytuł:
Wszyscyśmy z jednego szynela
teatr:
Nowy Teatr im. Stanisława Witkacego w Słupsku
reżyser:
Rafał Kmita
tytuł:
Wszystko o mojej matce
teatr:
Teatr Łaźnia Nowa, Kraków
reżyser:
Michał Borczuch
tytuł:
Wujek.81. Czarna ballada
teatr:
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice.
reżyser:
Robert Talarczyk
tytuł:
Wyprawa
teatr:
Teatr Miejski, Leszno
reżyser:
Jacek Sołtysiak

y.

tytuł:
Yemaya – Królowa Mórz
teatr:
Wrocławski Teatr Lalek
reżyser:
Martyna Majewska

z.

tytuł:
Z ziemi włoskiej do Polski
teatr:
Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
reżyser:
Jakub Porcari
autor:
tytuł:
Zabawa
teatr:
Teatr Polonia, Warszawa
reżyser:
Iza Kuna
tytuł:
Zaucha. Welcome to the PRL
teatr:
Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
reżyser:
Adam Biernacki

Ż.

tytuł:
Żelazne Waginy
teatr:
Pożar w Burdelu, Warszawa
reżyser:
Michał Walczak, Maciej Łubieński
tytuł:
Żony stanu, dziwki rewolucji a może i uczone białogłowy
teatr:
Teatr Polski, im. Hieronima Konieczki, Bydgoszcz
reżyser:
Wiktor Rubin
tytuł:
Żyjemy w najlepszym z możliwych światów
teatr:
Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło, Warszawa
reżyser:
Karolina Kowalczyk