Piotr Hildt

 

Dr in spe, mgr szt. Ur. 1993 r. (Warszawa). Teatrolog z dużym doświadczeniem praktycznym. 

Po odbyciu studiów teatrologii w Krakowie i Wiedniu zrealizował kształcenie w Kolegium Doktorskim na UWr – gdzie prowadził także zajęcia dydaktyczne poświęcone teatrowi. Uczestniczył w programach naukowych zagranicą, m.in. jako Visiting-PhD-Candidate na Uniwersytecie Wiedeńskim, w ramach grantu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Seminarzysta prof. Jacka Popiela i prof. Mirosława Kocura. Członek Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.

Laureat nagrody w Konkursie im. A. Żurowskiego wyróżniającym młodych krytyków teatralnych, stypendium Ministra Kultury, stypendium Rektora UJ i nagrody burmistrza dzielnicy. Szczególnie interesuje go żywy wymiar sztuki reżyserskiej. Brał udział w produkcjach wybitnych reżyserów europejskich, m.in. jako asystent przy inscenizacji „Dekalogu” w reż. Stephana Kimmiga w Volkstheater w Wiedniu oraz w próbach Burgtheater w Wiedniu (m.in. „Płatonow”, reż. A. Hermanis). 

Ukończył także Studium Aktorskie w Warszawie oraz 4-letnie młodzieżowe studio teatralne „Machulskich” przy Teatrze Ochoty. Reżyserował własne prace warsztatowe, głównie na podstawie sztuk dwudziestowiecznych, i wielokrotnie występował. Jego inscenizacja „Przy drzwiach zamkniętych” w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu została ufundowana przez grant Urzędu Miasta Wrocław. Brał udział w festiwalach teatralnych, otrzymał wyróżnienia w konkursach artystycznych, także muzycznych. 

 

Fot. Nel Gwiazdowska