Magdalena Mrozińska

Dramatopisarka, dziennikarka i italianistka z wykształcenia, obserwatorka dziecięcego świata z zamiłowania. Absolwentka podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Za zbiór wierszy dla dzieci „Paskudki słowiańskie” (2013) nominowana do Nagrody Literackiej Zielona Gąska. W 2016 roku nakładem Wrocławskiego Wydawnictwa Warstwy wydała prozatorską książkę dla dzieci „Czary na Białym”. Pisze głównie sztuki teatralne i scenariusze słuchowisk radiowych.
Na zawodowej scenie zadebiutowała spektaklem „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle” w reż. Jerzego Połońskiego w Teatrze Dramatycznym im. J. Kochanowskiego w Opolu. Współpracowała też z Teatrem Animacji w Poznaniu.
Została wyróżniona w konkursie na sztukę inspirowaną twórczością Jana Dormana,
organizowanym przez Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. W 2017 roku za sztukę „Delicja” zdobyła III nagrodę w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci.

Autor brał udział w edycji:
27. edycja (2020/2021)