30. edycja (2023/2024)

Spektakle

2.

Tytuł: 2030
Teatr: TR Warszawa \ Teatr Rozmaitości w Warszawie
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz

1.

Tytuł: 12 prac Marii Byrd
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Paweł Sablik
Autor: Mariusz Gołosz

a.

Tytuł: Aktorzy prowincjonalni czyli pociąg do Hollywood
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Michał Siegoczyński
Autor: Michał Siegoczyński
Tytuł: AskAPP
Teatr: Instytut Grotowskiego we Wrocławiu
Reżyser: Robert Traczyk
Autor: Robert Traczyk

b.

Tytuł: Balkon Ordona
Teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
Reżyser: Katarzyna Dworak-Wolak i Paweł Wolak
Autorzy: Katarzyna Dworak-Wolak Paweł Wolak
Tytuł: Believe me, there will be NO PORN!
Teatr: Stowarzyszenie Potem-o-tem w Warszawie
Reżyser: Marcin Zbyszyński
Autor: Marcin Zbyszyński
Tytuł: Bez nadzienia
Reżyser: Antonina Bruhl
Autor: Ewelina Gronowska
Tytuł: Beze mnie jesteś nikim
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Agata Biziuk
Autor: Jacek Hołub
Tytuł: Bim-Bom-Boom! Pracoholiczna komedia romantyczna
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Michał Walczak
Autor: Michał Walczak
Tytuł: Bowie w Warszawie
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Jarosław Tumidajski
Autor: Dorota Masłowska

c.

Tytuł: Chodź na słówko
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Jerzy Moszkowicz
Autor: Malina Prześluga
Tytuł: Cień i Jeż
Teatr: Teatr "Maska" w Rzeszowie
Reżyser: Karolina Okurowska-Wabnic
Autor: Magdalena Mrozińska
Tytuł: Cukry
Teatr: Fundacja Teatr 21 w Warszawie
Reżyser: Pamela Leończyk
Autorzy: Dorota Kotas Pamela Leończyk Helena Urbańska
Tytuł: Czy pingwiny mają kolana?
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Aneta Groszyńska
Autor: Marcin Kącki

".

Tytuł: "Czyli jesteś już wolna..." – i inne small talki nad trumną
Teatr: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Windą w Bok" w Warszawie - Klub Komediowy
Reżyser: Michał Sufin
Autorzy: Michał Sufin Karolina Norkiewicz Bartłomiej Magdziarz Mateusz Lewandowski

ć.

Tytuł: Ćmienie
Teatr: Teatr Druga Strefa w Warszawie
Reżyser: Radosław B. Maciąg
Autor: Radosław B. Maciąg

d.

Tytuł: Delivery heroes. Bohaterowie na wynos
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu
Reżyser: Konrad Marek Cichoń
Autorzy: Andrzej Błażewicz Konrad Marek Cichoń
Tytuł: Delta Wenus
Teatr: Gdański Archipelag Kultury - Teatr w Blokowisku
Reżyser: Paulina Eryka Masa
Autor: Paulina Eryka Masa
Tytuł: Dobra rodzina
Teatr: Teatr Miejski w Gliwicach
Reżyser: Joanna Oparek
Autor: Joanna Oparek
Tytuł: Dobry piesek (dla dorosłych)
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Agnieszka Jakmiak, Mateusz Atman
Autorzy: Agnieszka Jakimiak Mateusz Atman
Tytuł: Dolce vita
Teatr: Teatr Współczesny w Warszawie
Reżyser: Marcin Hycnar
Autorzy: Julia Holewińska Kuba Kowalski
Tytuł: Drama Club
Teatr: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku
Reżyser: Katarzyna Minkowska
Autorzy: Joanna Połeć Katarzyna Minkowska Tymoteusz Starosiek
Tytuł: Dramat rodzaju męskiego
Teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich we Wrocławiu
Reżyser: Marcin Liber
Autorzy: Jakub Tabaczek Marcin Liber
Tytuł: DROPIE
Teatr: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Reżyser: Marcin Liber
Autorzy: Natalka Suszyńska Michał Kmiecik
Tytuł: Dziewczyna, która podeptała chleb
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Mariusz Grzegorzek
Autor: Mariusz Grzegorzek
Tytuł: Dzikie harce
Teatr: Teatr Lalek Guliwer w Warszawie
Reżyser: Wojciech Ziemilski
Autor: Wojciech Ziemilski

e.

Tytuł: Empuzjon
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie Instytut Grotowskiego we Wrocławiu
Reżyser: Robert Talarczyk
Autorzy: Olga Tokarczuk Robert Talarczyk

f.

Tytuł: Freak show
Teatr: Teatr Miejski w Gliwicach
Reżyser: Piotr Ratajczak
Autor: Piotr Rowicki
Tytuł: Fujka i ocean
Teatr: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie
Reżyser: Janni Younge
Autorzy: Janni Younge Magdalena Mrozińska

g.

Tytuł: Geniusz
Teatr: Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury w Warszawie / Teatr Polonia w Warszawie
Reżyser: Jerzy Stuhr
Autor: Tadeusz Słobodzianek
Tytuł: Głośniej się nie da?!
Teatr: Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz
Tytuł: Gotki
Teatr: Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Reżyser: Daria Kopiec
Autor: Artur Pałyga

h.

Tytuł: Hańba
Teatr: Centrum Kultury w Lublinie
Reżyser: Łukasz Witt-Michałowski
Autor: Artur Pałyga

i.

Tytuł: Inny
Teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach
Reżyser: Tomasz Maśląkowski
Autor: Jarosław Murawski
Tytuł: Instrukcje
Teatr: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Reżyser: Konrad Imiela
Autor: Konrad Imiela
Tytuł: Instrukcje
Teatr: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Reżyser: Konrad Imiela
Autor: Konrad Imiela

j.

Tytuł: Jak płakać w miejscach publicznych
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Reżyser: Mira Mańka
Autorzy: Emilia Dłużewska Mira Mańka
Tytuł: Jak się starzeć bez godności
Teatr: Teatr Komedia w Warszawie
Reżyser: Maciej Podstawny
Autorzy: Ewa Winnicka Magdalena Grzebiałkowska Maciej Łubieński
Tytuł: Jak zostać smokiem - bajka japońska
Teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Reżyser: Karolina Okurowska-Wabnic
Autor: Karolina Okurowska-Wabnic
Tytuł: Jak zostałam wiedźmą
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Michał Derlatka
Autorzy: Dorota Masłowska Michał Derlatka
Tytuł: Jenner: zostać sobą
Teatr: Teatr BARAKAH w Krakowie - Fundacja Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH w Krakowie
Reżyser: Michał Nowicki
Autor: Grzegorz Like
Tytuł: Jesteś szalona
Teatr: Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Reżyser: Tomasz Man
Autor: Tomasz Man

k.

Tytuł: Kiedy stopnieje śnieg
Reżyser: Katarzyna Minkowska
Autorzy: Katarzyna Minkowska Tomasz Walesiak
Tytuł: Kilka opowieści z Islandii
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Una Thorleifsdottir
Autor: Weronika Murek
Tytuł: Kino Mirage
Teatr: Teatr Lalki i Aktora w Łomży
Reżyser: Robert Jarosz
Autor: Robert Jarosz
Tytuł: Kocia Szajka i fałszerze pierników
Teatr: Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu
Reżyser: Zbigniew Lisowski
Autorzy: Agata Romaniuk Zbigniew Lisowski
Tytuł: Korfanty. Rebelia!
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Robert Talarczyk
Autor: Artur Pałyga
Tytuł: Kraj Naj. Historia Trójkątnej rewolucji
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Agata Kucińska
Autor: Malina Prześluga
Tytuł: Kto puka?
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Jacek Jabrzyk
Autor: Przemysław Pilarski
Tytuł: Kosmiczny pokój
Teatr: Teatr Lalek Guliwer w Warszawie Fundacja "Muzyka jest dla wszystkich" w Warszawie
Reżyser: Kateryna Lukyanenko
Autor: Magdalena Mrozińska
Tytuł: Kto puka?
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Jacek Jabrzyk
Autor: Przemysław Pilarski
Tytuł: Którędy do Yellowstone?
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Czwarta Scena w Katowicach
Reżyser: Michał Piotrowski
Autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy Michał Piotrowski

l.

Tytuł: Lekkość
Teatr: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Reżyser: Wiktor Stypa
Autor: Wiktor Stypa
Tytuł: Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Marcin Liber
Autor: Jarosław Murawski
Tytuł: Limba
Teatr: Fundacja "Teatr Układ Formalny" we Wrocławiu
Reżyser: Piotr Ratajczak
Autor: Piotr Rowicki

m.

Tytuł: Mała Urania - Kosmiczna Podróżniczka
Teatr: Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu
Reżyser: Maciej Mikołajewski
Autorzy: Ireneusz Maciejewski Maciej Mikołajewski
Tytuł: Marzyciele
Teatr: Teatr BARAKAH w Krakowie - Fundacja Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH w Krakowie
Reżyser: Michał Telega
Autor: Michał Telega
Tytuł: Melodramat
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Anna Smolar
Autorzy: Natalia Fiedorczuk Anna Smolar
Tytuł: Między światami. Dybuk. Esej sceniczny
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Reżyser: Radek Stępień
Autor: Konrad Hetel
Tytuł: Misiaczek
Teatr: Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu
Reżyser: Piotr Soroka
Autor: Marta Guśniowska
Tytuł: Miś. Początek
Teatr: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Reżyser: Julia Mark
Autor: Weronika Murek
Tytuł: Mleko w tubce
Teatr: Fundacja Analog w Warszawie
Reżyser: Agata Biziuk
Autorzy: Agata Biziuk Anna Domalewska
Tytuł: Moja żona odeszła z naszą terapeutką
Teatr: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Windą w Bok" w Warszawie - Klub Komediowy
Reżyser: Michał Sufin
Autor: Michał Sufin
Tytuł: Moje serce mój lód
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: PiK (Katarzyna Dworak i Paweł Wolak)
Autor: Paweł Wolak
Tytuł: Mój pierwszy rave
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Agnieszka Jakimiak
Autor: Agnieszka Jakimiak

n.

Tytuł: Nasza racja
Teatr: Stowarzyszenie Scena Robocza w Poznaniu
Reżyser: Lena Witkowska, Adam Ziajski
Autorzy: Lena Witkowska Adam Ziajski
Tytuł: Nauka pływania
Teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Reżyser: Krzysztof Rzączyński, Joanna Rzączyńska, Małgorzata Adamczyk
Autor: Joanna Rzączyńska
Tytuł: Nazywam się Anna Walentynowicz
Teatr: Dom Spotkań z Historią Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Anna Gryszkówna
Autor: Piotr Rowicki
Tytuł: Nie jestem rośliną. Strumień Świadomości.
Teatr: Fundacja Teatr 21 w Warszawie
Reżyser: Justyna Wielgus
Autorzy: Justyna Lipko-Konieczna Aleksandra Skotarek
Tytuł: Nie wszyscy pójdziemy do raju
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Karolina Szczypek
Autorzy: Olga Górska Karolina Szczypek
Tytuł: niemęski
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Daria Kubisiak
Autor: Daria Kubisiak
Tytuł: Nieosobni. Program romantyczny podszyty mykologią, ezoteryką i psychotroniką
Teatr: Fundacja Teatr Malabar Hotel w Warszawie
Reżyser: Marcin Bartnikowski, Marcin Bilkowski
Autor: Marcin Bartnikowski
Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
Teatr: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Reżyser: Monika Czajkowska
Autorzy: Justyna Bednarek Monika Czajkowska
Tytuł: Niezwykłe odkrycie papugi
Teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
Reżyser: Bartosz Jędraś, Dominika Walo
Autor: Robert Traczyk
Tytuł: Niko czyli prosta zwyczajna historia
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Zofia Gustowska
Autor: Joanna Mueller
Tytuł: Nocny portier. Doświadczenie
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Sebastian Majewski
Autor: Sebastian Majewski / Andreas Pilgrim / pilgrim/majewski
Tytuł: Noniek
Teatr: Teatr Lalki i Aktora w Łomży
Reżyser: Dariusz Wiktorowicz
Autor: Marta Guśniowska
Tytuł: Nosorożec
Teatr: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Reżyser: Łukasz Zaleski
Autor: Łukasz Zaleski

o.

Tytuł: O mniejszych braciszkach św. Franciszka
Teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej
Reżyser: Jacek Popławski
Autor: Marta Guśniowska
Tytuł: Opowieść wigilijna. Wrzeszcz
Teatr: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Reżyser: Michał Derlatka
Autor: Szymon Jachimek
Tytuł: Ostatni sen Eugenii/Eugenias letzter Traum
Teatr: Fundacja Gra/nice w Łodzi
Reżyser: Dorota Abbe
Autor: Kuba Kapral
Tytuł: Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceaușescu
Teatr: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Reżyser: Wojciech Stefaniak (Faruga)
Autor: Julia Holewińska
Tytuł: Oto Robcio!
Teatr: Teatr Lalek Rabcio w Rabce Zdrój
Reżyser: Filip Bochenek
Autor: Filip Bochenek

p.

Tytuł: Pasja według Judasza
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Adam Walny
Autor: Adam Walny
Tytuł: Pasja według Judasza
Teatr: Instytut Teatru Przedmiotu w Kleszczelach
Reżyser: Adam Walny
Autor: Adam Walny
Tytuł: Persona. Ciało Bożeny
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Jędrzej Piaskowski
Autor: Hubert Sulima
Tytuł: Pierwsze razy
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Jakub Krofta
Autor: Maria Wojtyszko
Tytuł: Piękna Zośka
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Marcin Wierzchowski
Autorzy: Justyna Bilik Marcin Wierzchowski
Tytuł: Pingwiń
Teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu
Reżyser: Mariola Ordak-Świątkiewicz
Autor: Marta Guśniowska
Tytuł: Pod lodem
Teatr: Centrum Kultury w Lublinie
Reżyser: Łukasz Witt-Michałowski
Autor: Artur Pałyga
Tytuł: Podwójny z frytkami
Teatr: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Reżyser: Piotr Pacześniak
Autor: Jan Czapliński
Tytuł: POGO
Teatr: Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury w Warszawie / Teatr Polonia w Warszawie
Reżyser: Kinga Dębska
Autorzy: Jakub Sieczko Kinga Dębska
Tytuł: Polak sprzeda zmysły
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz
Tytuł: Polon i Rad
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Paweł Chomczyk
Autor: Robert Jarosz
Tytuł: Polowanie
Teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Reżyser: Piotr Pacześniak
Autorzy: Ishbel Szatrawska Piotr Pacześniak
Tytuł: Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
Reżyser: Natalia Korczakowska
Autorzy: Wojciech Tochman Natalia Korczakowska Marcin Cecko
Tytuł: Proszę Państwa, Wyspiański umiera
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Agata Duda-Gracz
Autor: Agata Duda-Gracz
Tytuł: Przejścia nie ma
Teatr: Fundacja "Teatr-nie-taki" we Wrocławiu
Reżyser: Katarzyna Knychalska, Tomasz Rodowicz, Marcin Kęszycki
Autor: Katarzyna Knychalska
Tytuł: Pustostany
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Waldemar Wolański
Autor: Dorota Kotas

r.

Tytuł: Robinson
Teatr: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie
Reżyser: Agata Biziuk
Autor: Agata Biziuk
Tytuł: Romeo i Julia is not dead
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Michał Siegoczyński
Autor: Michał Siegoczyński
Tytuł: Rosemary
Teatr: Teatr BARAKAH w Krakowie - Fundacja Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH w Krakowie
Reżyser: Michał Nowicki
Autor: Grzegorz Like

s.

Tytuł: Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Paweł Paszta
Autor: Maria Wojtyszko
Tytuł: Siódemka. Szós polskich królowa
Teatr: Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie
Reżyser: Rafał Szumski
Autor: Ziemowit Szczerek
Tytuł: Spektakl o śmieciach
Teatr: Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie
Reżyser: Judyta Berłowska
Autor: Beniamin Bukowski
Tytuł: SYMFONIA ALPEJSKA. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa
Teatr: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu
Reżyser: Cezary Tomaszewski
Autor: Klaudia Hartung-Wójciak
Tytuł: Szczęściarze
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Tetatet w Kielcach
Reżyser: Tadeusz Kuta
Autor: Tadeusz Kuta
Tytuł: Szwarzcharakterki
Teatr: Fundacja ReKreacja w Warszawie
Reżyser: Julia MarkFundacja ReKreacja w Warszawie
Autor: Marta Wawrzyniak
Tytuł: Szymborska. Kropki, przecinki, papierosy
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Anna Gryszkówna
Autor: Piotr Rowicki

ś.

Tytuł: Śmieszy Cię to?
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz
Tytuł: Śnieżka nie chce spać
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu
Reżyser: Wiktor Rubin
Autor: Jolanta Janiczak
Tytuł: Święta. Rodzina
Teatr: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz

t.

Tytuł: Tajemnica góry
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Łukasz Zaleski
Autor: Amadeusz Nosal
Tytuł: Tamtamtam i Tututu
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Jacek Malinowski
Autor: Jacek Malinowski
Tytuł: Taśmy rodzinne
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu
Reżyser: Piotr Pacześniak
Autorzy: Maciej Marcisz Piotr Pacześniak
Tytuł: Teatr niewidzialnych dzieci
Teatr: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie
Reżyser: Przemysław Jaszczak
Autorzy: Mariusz Szczygieł Magdalena Miklasz
Tytuł: Traktat o łuskaniu fasoli
Reżyser: Ewa Nagórka-Łakomik
Autorzy: Wiesław Myśliwski Ewa Nagórka-Łakomik

u.

Tytuł: Układ splątany. Kopernik i inni
Teatr: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Reżyser: Maciej Wojtyszko
Autor: Maciej Wojtyszko
Tytuł: Urok likwidacji
Teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Reżyser: Agata Biziuk
Autorzy: Agata Biziuk Piotr Lipiński Michał Matys Anna Domalewska
Tytuł: Uwolnienie
Teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich we Wrocławiu
Reżyser: Kuba Kowalski
Autorzy: Zenon Fajfer Kuba Kowalski

w.

Tytuł: W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej
Teatr: Dom Spotkań z Historią
Reżyser: Anna Gryszkówna
Autor: Piotr Rowicki
Tytuł: W mojej ojczyźnie jedynym hymnem są krople łez
Teatr: Gdański Archipelag Kultury - Teatr w Blokowisku
Reżyser: Paulina Eryka Masa
Autor: Paulina Eryka Masa
Tytuł: Warmia i Mazury. Ballada o miłości
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Marta Miłoszewska
Autorzy: Beata Szada Marta Miłoszewska
Tytuł: Wielkie myśli małej głowy
Teatr: Gdański Archipelag Kultury - Teatr w Blokowisku
Reżyser: Julia Fiedelus, Sabina Szetela
Autorzy: Sabina Szetela Julia Fiedelus
Tytuł: Wodewil Liegnitz albo ostatnia noc Republiki Weimarskiej
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Łukasz Czuj
Autor: Wojciech Urbański
Tytuł: Wszechświaty mojego taty
Teatr: Teatr "Groteska" w Krakowie
Reżyser: Gosia Dębska
Autor: Katarzyna Matwiejczuk
Tytuł: Wszystko w głowie
Teatr: Teatr Lalek Guliwer w Warszawie
Reżyser: Julia Szmyt
Autor: Zuzanna Bojda

x.

Tytuł: XD dramma per musica
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Aleksandra Matlingiewicz, Jacek Sotomski
Autorzy: Malcolm XD Jacek Sotomski

z.

Tytuł: Z głową byka
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Robert Jarosz
Autor: Robert Jarosz
Tytuł: Zbrodnia i kara. Z powodu zbrodni Rosjan, których nie potrafimy zrozumieć
Teatr: Instytut Grotowskiego we Wrocławiu Fundacja Teatr Polski - TP dla Sztuki / Teatr Polski - w podziemiu we Wrocławiu
Reżyser: Jakub Skrzywanek
Autor: Jakub Skrzywanek
Tytuł: Zimne ognie
Teatr: Teatr Bagatela w Krakowie
Reżyser: Maciej Sajur
Autor: Maciej Sajur
Tytuł: Złote płyty
Teatr: Teatr Muzyczny "Capitol" we Wrocławiu
Reżyser: Mateusz Pakuła
Autor: Mateusz Pakuła
Tytuł: Złoty klucz
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Maćko Prusak
Autor: Marta Giergielewicz

ż.

Tytuł: Żaba nie śmieszka
Teatr: Olsztyński Teatr Lalek w Olsztynie
Reżyser: Aga Błaszczak
Autor: Michał Kaźmierczak
Tytuł: Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Łukasz Kos
Autor: Ishbel Szatrawska

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Jacek Sieradzki
Andrzej Lis
Szymon Kazimierczak
Dominik Gac
Anna Jazgarska
Wanda Świątkowska
Piotr Hildt

Autorzy