Stypendysta przyznawanego przez organizację „Carl zum aufgehenden Licht” we Frankfurcie nad Menem studentom o wybitnych zdolnościach i osiągnięciach naukowych.
Ukończył Wydział Aktorski krakowskiej PWST (filia we Wrocławiu) w 1998 roku oraz Wydział Reżyserii Teatralnej w Hessische Theaterakademie we Frankfurcie nad Menem w 2004. W Niemczech reżyserował m.in. Mrożka, Villqista, Gombrowicza. W 2005 wystawił „Tangen”, przedstawienie na motywach „Głodu” Knuta Hamsuna w Teatrze Witkacego w Zakopanem oraz „Pustynię” Tankreda Dorsta w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Za spektakl „Kamienie w kieszeniach”, zrealizowany w 2006, otrzymał Grand Prix Publiczności na Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie i Anioła Publiczności na II Wiosennym Festiwalu Teatralnym w Bielsku-Białej. W 2009 otrzymał Złotą Odznakę Ministra Sprawiedliwości za zasługi w pracy penitencjarnej za projekt Teatr „Pod celą”, w którym zrealizował spektakl „Lizystrata”. Pomysłodawca i dyrektor Sceny Prapremier InVitro. Za pierwszy spektakl wystawiony w jej ramach – „Nic co ludzkie” – otrzymał wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz pierwszą nagrodę specjalną na X Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Sztuka w jego reżyserii „Ostatni taki ojciec” zdobyła główną nagrodę na XV Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, sam reżyser otrzymał zaś nagrodę indywidualną w tym samym konkursie; dodatkowo przedstawienie otrzymało nagrodę na VIII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy oraz Mieszek Jurorów, Nagrodę Publiczności i wyróżnienie Dziennikarzy na XII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach. W ramach Sceny Prapremier InVitro wyreżyserował także spektakle „Pool (no water)” i „Zły”. W 2009 i 2010 został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury. W Teatrze Centralnym w Lublinie w 2010 wyreżyserował „Głód Knuta Hamsuna”, a rok później „Śmierć szczęśliwą” Alberta Sumaka w ramach Sceny Prapremier InVitro oraz „Bitwę o Nangar Khel” Artura Pałygi w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. W 2012 „Aporię 43” Artura Pałygi w ramach Sceny Prapremier InVitro. W 2013 inscenizował spektakl „Liza”, (w obsadzie m.in. Mariusz Bonaszewski i Matylda Damięcka), który w 2014 zakwalifikował się do programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Za rolę w tym spektaklu Mariusz Bonaszewski został uhonorowany główną nagrodą Publiczności w ramach XVII Festiwalu „ Oblicza teatru” w Polkowicach Śląskich (2016).
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), „Człowiek roku” w Plebiscycie Dziennika Wschodniego (2017). Otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka za spektakl „ Pogrom w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego (2018).
Autor brał udział w edycji:27. edycja (2020/2021)
14. edycja (2007/2008)