27. edycja (2020/2021)

Spektakle

a.

Tytuł: Akompaniator
Teatr: Teatr Mały w Manufakturze w Łodzi - Stowarzyszenie Komedia Łódzka w Łodzi
Reżyser: Mariusz Pilawski
Autor: Anna Burzyńska
Tytuł: Aleja Zasłużonych
Teatr: Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury w Warszawie / Teatr Polonia w Warszawie
Reżyser: Krystyna Janda
Autor: Jarosław Mikołajewski
Tytuł: Amator 2020
Teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Norbert Rakowski
Autorzy: Norbert Rakowski Małgorzata Sobieszczańska
Tytuł: Autobiografia na wszelki wypadek
Teatr: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz

b.

Tytuł: Beton
Teatr: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Reżyser: Michał Derlatka
Autor: Monika Milewska
Tytuł: Bezpieczne miejsce
Teatr: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Tomasz Fryzeł
Autor: Piotr Froń
Tytuł: Bieguni
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Michał Zadara, Barbara Wysocka
Autor: Olga Tokarczuk

c.

Tytuł: Cień bestii
Teatr: Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze
Reżyser: Przemysław Jaszczak
Autorzy: Magdalena Żarnecka Przemysław Jaszczak
Tytuł: Cudowne i pożyteczne. O seksie
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Martyna Majewska
Autor: Martyna Maciejewska
Tytuł: Czarownice
Teatr: Fundacja "Teatr Układ Formalny" we Wrocławiu
Reżyser: Karolina Kowalczyk
Autor: Magdalena Drab
Tytuł: Czytanie ścian
Teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Reżyser: Rudolf Zioło
Autor: Mariusz Szczygieł
Tytuł: Czytulisie
Teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
Reżyser: Katarzyna Kawalec
Autor: Katarzyna Kawalec

d.

Tytuł: Darwin albo dzieci ewolucji
Teatr: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku
Reżyser: Magdalena Miklasz
Autor: Łukasz Zaleski
Tytuł: Dom rzeczy pospolitych
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Agata Biziuk
Autor: Agata Biziuk
Tytuł: Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku
Teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Reżyser: Radosław Maciąg
Autor: Dorota Masłowska

e.

Tytuł: Edward drugi
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Waldemar Śmigasiewicz
Autor: Waldemar Śmigasiewicz
Tytuł: Emigrantki
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Elżbieta Depta
Autor: Radosław Paczocha

f.

Tytuł: Fatalista. Singerowska historia w V aktach
Teatr: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Reżyser: Wojciech Urbański
Autor: Tadeusz Słobodzianek

g.

Tytuł: Gaz!
Teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
Reżyser: Marcin Wierzchowski
Autorzy: Justyna Bilik Daniel Sołtysiński
Tytuł: Gdy przyjdzie sen
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak-Wolak
Autorzy: Katarzyna Dworak-Wolak Paweł Wolak
Tytuł: Gdzie Ci będzie tak dobrze, jak tutaj
Teatr: Teatr Trip w Katowicach
Reżyser: Marcin Lieber
Autor: Marcin Lieber
Tytuł: Ginczanka. Przepis na prostotę życia
Teatr: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Anna Gryszkówna
Autor: Piotr Rowicki
Tytuł: Granica
Teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Reżyser: Katarzyna Szyngiera
Autorzy: Katarzyna Szyngiera Weronika Murek

h.

Tytuł: Hiob'51
Teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Reżyser: Jan Nowara
Autor: Jarosław Jakubowski
Tytuł: Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach
Teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Reżyser: Jędrzej Piaskowski
Autor: Hubert Sulima

i.

Tytuł: I tak nikt mi nie uwierzy
Teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
Reżyser: Wiktor Rubin
Autor: Jolanta Janiczak
Tytuł: Inni ludzie
Teatr: Teatr BARAKAH w Krakowie \ Fundacja Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH w Krakowie
Reżyser: Maciej Gorczyński
Autor: Dorota Masłowska
Tytuł: Inteligenci
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Radosław Maciąg
Autor: Marek Modzelewski
Tytuł: Iwanow. Człowiek, który śpi
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Małgorzata Maciejewska
Autor: Małgorzata Maciejewska

j.

Tytuł: J_d_ _ _ _ _e. Zapominanie.
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Paweł Passini
Autor: Artur Pałyga
Tytuł: Jak zostałam wiedźmą
Teatr: Teatr Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla w Łodzi
Reżyser: Ewelina Pietrowiak
Autorzy: Ewelina Pietrowiak Dorota Masłowska
Tytuł: Jeńczyna
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Monika Strzępka
Autor: Paweł Demirski
Tytuł: Jeremi się ogarnia. LOL
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Beata Chorążykiewicz
Autor: Szymon Jachimek
Tytuł: Jezioro
Teatr: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Reżyser: Daria Kopiec
Autor: Zuzanna Bojda

k.

Tytuł: Kamionna. Opowieści rodzinne
Teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
Reżyser: Mateusz Bednarkiewicz
Autor: Marta Sokołowska
Tytuł: Kaszalot
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Anna Retoruk
Autor: Marta Guśniowska
Tytuł: Kazik, ja tylko żartowałem
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Piotr Sieklucki
Autor: Ziemowit Szczerek
Tytuł: Kazuko, córka Susanoo
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Laura Sonik
Autorzy: Laura Sonik Anna Wieczorek
Tytuł: Kiedyś Ci opowiem...
Teatr: Teatr Przedmieście w Rzeszowie
Reżyser: Aneta Adamska-Szukała
Autor: Aneta Adamska-Szukała
Tytuł: Klątwa rodziny Kennedych
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Wiktor Rubin
Autor: Jolanta Janiczak
Tytuł: Kluk
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Artur Romański
Autor: Malina Prześluga-Delimata
Tytuł: Kora. Falowanie i spadanie
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Alina Moś-Kerger
Autor: Tomasz Ogonowski
Tytuł: Król potworów
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Marcin Liber
Autor: Michał Kmiecik
Tytuł: Krzycz, byle ciszej
Teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
Reżyser: Aneta Groszyńska
Autor: Marcin Kącki
Tytuł: Kumulacja
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Jacek Jabrzyk
Autor: anonim

l.

Tytuł: Lem vs. P.K.Dick
Teatr: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Mateusz Pakuła
Autor: Mateusz Pakuła

m.

Tytuł: M.G.
Teatr: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
Reżyser: Monika Strzępka
Autor: Paweł Demirski
Tytuł: Mamu-Ty
Teatr: Olsztyński Teatr Lalek w Olsztynie
Reżyser: Aga Błaszczak
Autor: Katarzyna Matwiejczuk
Tytuł: Margules. Nieobecność
Teatr: Centrum Kultury w Lublinie
Reżyser: Łukasz Witt-Michałowski
Autorzy: Artur Pałyga Łukasz Witt-Michałowski
Tytuł: Martwa natura
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Agnieszka Jakimiak
Autorzy: Mateusz Atman Agnieszka Jakimiak
Tytuł: Maszyna
Teatr: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Reżyser: Jagoda Szelc
Autorzy: Jagoda Szelc Marta Keil
Tytuł: Mbambo
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Paweł Kamza
Autor: Artur Daniel Liskowacki
Tytuł: Miejskie ziółka
Reżyser: Natasza Sołtanowicz
Autorzy: Joanna Kowalska Natasza Sołtanowicz
Tytuł: Misja Poznań
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Marek A. Cyris
Autor: Malina Prześluga-Delimata
Tytuł: Morderstwo (w) Utopii
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu Stowarzyszenie Komuna Otwock / Komuna Warszawa
Reżyser: Grzegorz Laszuk
Autor: Grzegorz Laszuk

n.

Tytuł: Nadbagaż
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Rafał Matusz
Autor: Iwona Kusiak
Tytuł: Najbrzydsze zwierzę świata
Teatr: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Reżyser: Punch Mama (Laura Słabińska)
Autor: Malina Prześluga-Delimata
Tytuł: Najpierw kochaj, potem strzelaj
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Michał Siegoczyński
Autor: Michał Siegoczyński
Tytuł: NIECH PRAWO BĘDZIE Z WAMI (albo co warto wiedzieć o konstytucji na wypadek rządów złodziei, furiatów i fundamentalistów)
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Aneta Groszyńska
Autor: Jan Czapliński
Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
Teatr: Teatr "Groteska" w Krakowie
Reżyser: Lech Walicki
Autorzy: Justyna Bednarek Lech Walicki
Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
Teatr: Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
Reżyser: Magdalena Płoszajska
Autorzy: Justyna Bednarek Emil Płoszajski
Tytuł: Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek
Teatr: Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku
Reżyser: Maciej Gierłowski
Autorzy: Justyna Bednarek Magdalena Mrozińska
Tytuł: Noc wśród drzew
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Radosław Stępień
Autorzy: Konrad Hetel Radosław Stępień
Tytuł: Normalka
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Jan Mierzyński
Autor: Adam Andryszczyk

o.

Tytuł: Odyseja kosmiczna 2021
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Alicja Borkowska
Autor: Artur Pałyga
Tytuł: Ojeja, albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia
Teatr: Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu
Reżyser: Maria Wojtyszko, Jakub Krofta
Autorzy: Maria Wojtyszko Jakub Krofta
Tytuł: Opportunity
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Agata Koszulińska
Autor: Agata Koszulińska
Tytuł: Orfi
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz

p.

Tytuł: Pacjent 0
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Wojtek Ziemilski
Autor: Wojtek Ziemilski
Tytuł: Piaskownica
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Mateusz Tymura
Autor: Michał Walczak
Tytuł: Piotruś Pan i Jakub Hak
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Magdalena Miklasz
Autor: Maciej Podstawny
Tytuł: Planeta Einsteina
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Robert Drobniuch
Autor: Elżbieta Chowaniec
Tytuł: Powrót
Teatr: Teatr Miejski w Gliwicach
Reżyser: Michał Zdunik
Autorzy: Beniamin M. Bukowski Michał Zdunik
Tytuł: Powrót Tamary
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
Reżyser: Cezary Tomaszewski
Autor: Michał Buszewicz
Tytuł: Pralnia
Teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
Reżyser: Tadeusz Kuta, Jadwiga Kuta
Autorzy: Tadeusz Kuta Jadwiga Kuta

r.

Tytuł: ROBOTNICA, albo 27 omdleń klasy robotniczej
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Daria Kubisiak
Autor: Daria Kubisiak
Tytuł: Rzeź
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Jacek Głomb
Autor: Krzysztof Kopka

s.

Tytuł: Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Dorota Abbe
Autor: Maria Wojtyszko
Tytuł: Sex, dragi i apetyt na destrukcje, czyli bardzo intymna biografia Guns n' Roses
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Piotr Sieklucki
Autor: Sławomir Chwastowski
Tytuł: Spektakl dyplomowy, czyli kilka piosenek o przemocy w teatrze
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Karolina Szczypek z zespołem
Autorzy: Andrzej Błażewicz Paweł Sablik
Tytuł: Stolp. Dzień kobiet.
Teatr: Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Reżyser: Julia Mark
Autor: Olga Żukowicz
Tytuł: Strach się bać
Teatr: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie
Reżyser: Artur Romański
Autor: Malina Prześluga-Delimata
Tytuł: Stream
Teatr: TR Warszawa \ Teatr Rozmaitości w Warszawie
Reżyser: Katarzyna Minkowska
Autorzy: Tomasz Walesiak Katarzyna Minkowska

t.

Tytuł: Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Wojciech Faruga
Autor: Magdalena Fertacz

w.

Tytuł: Wędrówka Nabu
Teatr: Teatr Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla w Łodzi
Reżyser: Przemysław Jaszczak
Autor: Jarosław Mikołajewski
Tytuł: Where do we go from here
Teatr: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu
Reżyser: Ewelina Marciniak
Autor: Natasza Moszkowicz
Tytuł: Wiosenna bujność traw
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Michał Siegoczyński
Autor: Michał Siegoczyński
Tytuł: Wrocław. Escape Room
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Arkadiusz Buszko
Autor: Piotr Rowicki
Tytuł: Wyspa
Teatr: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Reżyser: Daria Kopiec
Autor: Zuzanna Bojda
Tytuł: Wzór na pole trójkąta
Teatr: Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Reżyser: Jan Hussakowski
Autor: Michał Zdunik

z.

Tytuł: Z życia roślin
Teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej w Warszawie
Reżyser: Igor Gorzkowski
Autorzy: Igor Gorzkowski Alicja Kobielarz
Tytuł: Zimowla
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Dominika Słowik
Autor: Jakub Roszkowski

ż.

Tytuł: Żeby umarło przede mną
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Daria Wiktoria Kopiec
Autor: Martyna Lechman
Tytuł: Życie intymne Jarosława
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Kuba Kowalski
Autorzy: Magda Kupryjanowicz Michał Kurkowski

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Jacek Sieradzki (przewodniczacy)
Anna Jazgarska
Justyna Landorf
Andrzej Lis
Henryk Mazurkiewicz
Barbara Pitak-Piaskowska
Paweł Stangret

Autorzy