28. edycja (2021/2022)

Spektakle

1.

Tytuł: 1968//biegnij, mała, biegnij
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Remigiusz Brzyk
Autor: Anna Mazurek
Tytuł: 1980-Ty
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Jan Tomaszewicz
Autor: Andrzej Ozga

a.

Tytuł: A miłości bym nie miał
Teatr: Fundacja "Teatr Układ Formalny" we Wrocławiu
Reżyser: Jan Hussakowski
Autor: Maciej Midor
Tytuł: Akompaniator
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski
Autor: Anna Burzyńska
Tytuł: Ale z naszymi umarłymi
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Marcin Liber
Autorzy: Jacek Dehnel Michał Kmiecik
Tytuł: Amator 2020
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Reżyser: Norbert Rakowski
Autorzy: Małgorzata Sobieszczańska Norbert Rakowski
Tytuł: Andersen Kosmiczny Agent
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Ewa Piotrowska
Autor: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Tytuł: Andżej Śniegu / Monodram Łobuzerski Wzniosły
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Tadeusz Łomnicki
Autor: Andrzej Franczyk
Tytuł: Arianie
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Beniamin M. Bukowski
Autor: Beniamin M. Bukowski
Tytuł: Arka Czasu
Teatr: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" im. Stefana Karskiego w Kielcach
Reżyser: Tomasz Kaczorowski
Autorzy: Marcin Szczygielski Maria Marcinkiewicz-Górna
Tytuł: Atlas nieba
Teatr: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Reżyser: Tomasz Kaczorowski
Autor: Aleksandra Zielińska
Tytuł: Atrament. Wczoraj. Żyrafa.
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Paweł Szkotak
Autor: Juliusz Machulski

b.

Tytuł: Bajki malutkie
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Mariola Ryl-Krystianowska
Autor: Malina Prześluga
Tytuł: Bareja wieczorową porą
Teatr: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Reżyser: Łukasz Czuj
Autorzy: Michał Chludziński Łukasz Czuj
Nominacja do finału
Tytuł: Beton
Teatr: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Reżyser: Michał Derlatka
Autor: Monika Milewska
Nominacja do finału
Tytuł: Bezmatek
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Marcin Liber
Autor: Mira Marcinów
Tytuł: Będzie znak
Teatr: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku
Reżyser: Małgorzata Dębska
Autor: Małgorzata Dębska
Nominacja do finału
Tytuł: Biruta i tajemnica rzeki
Teatr: Teatr "Maska" w Rzeszowie
Reżyser: Przemysław Jaszczak
Autor: Katarzyna Matwiejczuk
Tytuł: Bowie w Warszawie
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
Reżyser: Marcin Liber
Autor: Dorota Masłowska
Tytuł: Byk
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie Instytut Grotowskiego we Wrocławiu Fundacja Teatru Śląskiego "Wyspiański" w Katowicach
Reżyser: Szczepan Twardoch
Autorzy: Szczepan Twardoch Robert Talarczyk

c.

Tytuł: Całe życie
Teatr: Teatr Miejski w Gliwicach
Reżyser: Joanna Oparek
Autor: Joanna Oparek
Tytuł: CELLineczka
Teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Reżyser: Kamila Siwińska
Autor: Katarzyna Matwiejczuk
Tytuł: Chaplin
Teatr: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie Centrum Kultury Jidysz Centrum Kultury Jidysz
Reżyser: Wiktor Rubin
Autor: Jolanta Janiczak
Tytuł: Chciałem być
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Michał Siegoczyński
Autor: Michał Siegoczyński
Tytuł: Chłopaki. Prawo głosu
Teatr: Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan we Wrocławiu
Reżyser: Weronika Fibich
Autorzy: Agnieszka Bresler Martyna Dębowska Weronika Fibich Iwona Konecka
Nominacja do finału
Tytuł: Ciemna woda
Teatr: Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Reżyser: Iwo Vedral
Autor: Amanita Muskaria
Tytuł: Cwaniary
Teatr: Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury w Warszawie / Teatr Polonia w Warszawie
Reżyser: Agnieszka Glińska
Autorzy: Sylwia Chutnik Agnieszka Glińska Marta Konarzewska
Tytuł: Czarownice. Wszystkich nas nie spalicie
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Iwona Kempa
Autorzy: Anna Bas Iwona Kempa
Tytuł: Czas wypadł z ram
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Jacek Kozłowski
Autor: Jacek Kozłowski

d.

Tytuł: Danton
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Radek Stępień
Autor: Konrad Hetel
Tytuł: Debil
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Piotr Ratajczak
Autor: Malina Prześluga
Tytuł: Długi
Teatr: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie Centrum Kultury Jidysz
Reżyser: Karolina Kowalczyk
Autorzy: Karolina Kowalczyk Natalia Królak Irit Amiel
Tytuł: Dobra zmiana
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Jakub Przebindowski
Autor: Jakub Przebindowski
Tytuł: Duchy Conan Doyle'a
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Paweł Świątek
Autor: Mateusz Pakuła
Tytuł: Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku
Teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Reżyser: Radosław Maciąg
Autor: Dorota Masłowska
Tytuł: Dziki wschód
Teatr: Teatr Miejski w Gliwicach
Reżyser: Jerzy Jan Połoński
Autor: Przemysław Pilarski
Tytuł: Dziwowisko "Ciemna Woda"
Teatr: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie
Reżyser: Arkadiusz Ziętek, Witold Dąbrowski
Autor: Amanita Muskaria

e.

Tytuł: Edukacja seksualna
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz
Tytuł: Edward drugi
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Waldemar Śmigasiewicz
Autor: Waldemar Śmigasiewicz

f.

Tytuł: Fauna. Musical nieludzki
Teatr: Teatr Komedii Valldal w Gdyni
Reżyser: Tomasz Valldal-Czarnecki
Autor: Szymon Jachimek

g.

Tytuł: Gdzieś daleko stąd
Teatr: Teatr Usta Usta Republika / Stowarzyszenie Artystyczne Usta Usta w Poznaniu
Reżyser: Wojciech Wiński
Autor: Ewa Kaczmarek
Tytuł: Gniew
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Szymon Kaczmarek
Autor: Zygmunt Miłoszewski
Tytuł: Gorzko gorzko
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Emilia Sadowska
Autor: Joanna Bator
Tytuł: Grand Musical Hotel
Teatr: Teatr Rampa na Targówku w Warszawie
Reżyser: Michał Walczak
Autor: Michał Walczak

i.

Tytuł: Instytut
Teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Reżyser: Jędrzej Wielecki
Autorzy: Jakub Żulczyk Natalia Matuszek
Tytuł: Inteligenci
Teatr: Tito Productions
Reżyser: Wojciech Malajkat
Autor: Marek Modzelewski

j.

Tytuł: Jak zostałam wiedźmą
Teatr: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" im. Stefana Karskiego w Kielcach
Reżyser: Piotr Bogusław Jędrzejczak
Autorzy: Dorota Masłowska Piotr Bogusław Jędrzejczak
Tytuł: jestem lekka jak rzęsa wiatru. pienię się. jestem piana.
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Reżyser: Klaudia Hartung-Wójciak
Autor: Klaudia Hartung-Wójciak

k.

Tytuł: Katyń. Teoria barw
Teatr: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Reżyser: Wojciech Faruga
Autor: Julia Holewińska
Tytuł: KING'S SIZE
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Kuba Zubrzycki
Autor: Kuba Zubrzycki
Tytuł: Kobieta i życie
Teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu
Reżyser: Piotr Łukaszczyk
Autor: Malina Prześluga
Tytuł: Kombinat
Teatr: Teatr Muzyczny w Poznaniu
Reżyser: Wojciech Kościelniak
Autor: Wojciech Kościelniak
Tytuł: Koniec świata będzie śmieszny
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Aneta Groszyńska
Autor: Marcin Kącki
Tytuł: Kreszany
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Olena Apczel
Autorzy: Olena Apczel Olga Maciupa Wojtek Zrałek-Kossakowski
Tytuł: Królestwa
Teatr: Teatr Lalek Guliwer w Warszawie
Reżyser: Justyna Sobczyk
Autorzy: Justyna Czarnota Marta Stańczyk
Tytuł: Kto chce być Żydem?
Teatr: Teatr Współczesny w Warszawie
Reżyser: Wojciech Malajkat
Autor: Marek Modzelewski
Tytuł: Kto nie ma nic, ten może wszystko
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Olga Ciężkowska, Maciej Hanusek, Mira Mańka, Wojciech Rodak
Autorzy: Wojciech Rodak Mira Mańka Dominik Frosztęga Maciej Hanusek Olga Ciężkowska

l.

Tytuł: La Pasionaria
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Karolina Szczypek
Autor: Antonina Grzegorzewska
Tytuł: Last Minute
Teatr: Fundacja Szafa Gra w Ornontowicach
Reżyser: Iwona Woźniak
Autor: Marcin Melon
Tytuł: Lot
Teatr: Olsztyński Teatr Lalek w Olsztynie
Reżyser: Aga Błaszczak
Autorzy: Karolina Sadowska Aga Błaszczak
Tytuł: Ludowa historia Polski
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Piotr Pacześniak
Autorzy: Adam Leszczyński Wera Makowska
Tytuł: LUDZIE/PSY
Teatr: Fundacja Analog
Reżyser: kolektyw twórczy Analog
Autor: Elżbieta Chowaniec

ł.

Tytuł: Łatwe rzeczy
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Anna Karasińska
Autor: Anna Karasińska

m.

Nominacja do finału
Tytuł: Madagaskar
Teatr: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie Centrum Kultury Jidysz Fundacja Teatr PAPAHEMA w Częstochowie
Reżyser: Gosia Dębska
Autor: Magdalena Drab
Tytuł: Matecznik
Teatr: Ośrodek Działań Teatralnych Teatr Przedmieście w Rzeszowie
Reżyser: Aneta Adamska-Szukała
Autor: Monika Siara-Bramora
Tytuł: Mateusz Jehowita
Teatr: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Europeum" w Brzegu
Reżyser: Rafał Matusz
Autor: Rafał Matusz
Tytuł: Matki wyklęte
Teatr: Spółdzielnia odRzeczy-Stowarzyszenie Garaże Kultury we Wrocławiu
Reżyser: Ada Tabisz
Autor: Ada Tabisz
Tytuł: Mbambo
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Paweł Kamza
Autor: Artur Daniel Liskowacki
Tytuł: Mi estas Lidia
Teatr: Białostockie Towarzystwo Esperantystów
Reżyser: Agata Biziuk-Brajczewska
Autor: Agata Biziuk-Brajczewska
Tytuł: Motyla noga!
Teatr: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie
Reżyser: Roksana Miner
Autor: Agnieszka Kochanowska
Nominacja do finału
Tytuł: Mrowisko: z życia dobrej służącej
Teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
Reżyser: Wiktor Rubin
Autor: Jolanta Janiczak
Tytuł: Murem za kobietą. Rzecz o Barbarze Ubryk
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Julia Mark
Autor: Weronika Murek
Tytuł: Mury Krzyczą albo Uliczna Śpiewka
Teatr: Fundacja Mikro Teatr w Legnicy
Reżyser: Magdalena Drab
Autorzy: Magdalena Drab Albert Pyśk

n.

Tytuł: NARUTOWICZ powiedział: kula, która mnie trafi niech będzie mądra
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Paweł Świątek
Autor: Sebastian Majewski / Andreas Pilgrim / pilgrim/majewski
Tytuł: Nieczułość
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Lena Frankiewicz
Autorzy: Martyna Bunda Zuzanna Bojda
Tytuł: Niepamięć
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi Fundacja Garnizon Sztuki w Warszawie
Reżyser: Piotr Ratajczak
Autor: Marek Modzelewski
Tytuł: Niepokój nauczycielski
Teatr: Teatr Rampa na Targówku w Warszawie
Reżyser: Michał Walczak
Autorzy: Agnieszka Makowska Michał Walczak
Tytuł: Niesamowite przygody Skarpetek
Teatr: Teatr "Baj" w Warszawie
Reżyser: Robert Jarosz
Autor: Justyna Bednarek
Tytuł: Nikaj
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Robert Talarczyk
Autor: Zbigniew Rokita
Tytuł: Noniek
Teatr: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Reżyser: Bernarda Anna Bielenia
Autor: Marta Guśniowska
Tytuł: Nowe szaty królowej
Teatr: Teatr Rozrywki w Chorzowie Fundacja #WSZYSTKIE RODZAJE TEATRU - Teatr im. Stefana Batorego
Reżyser: Katarzyna Hora
Autor: Katarzyna Hora

o.

Tytuł: Obywatelka Kane
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Wiktor Rubin
Autor: Jolanta Janiczak
Nominacja do finału
Tytuł: Odlot
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Anna Augustynowicz
Autor: Zenon Fajfer
Tytuł: ONKO
Teatr: TR Warszawa \ Teatr Rozmaitości w Warszawie
Reżyser: Weronika Szczawińska
Autorzy: Weronika Szczawińska Piotr Wawer Jr Sebastian Pawlak
Tytuł: Orfi
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Michał Buszewicz
Autor: Michał Buszewicz

p.

Tytuł: Po(*)łączność
Teatr: Stowarzyszenie Potem-o-tem w Warszawie
Reżyser: Marcin Zbyszyński
Autor: Marcin Zbyszyński
Tytuł: Pokora
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Robert Talarczyk
Autor: Szczepan Twardoch
Nominacja do finału
Tytuł: POMIŁOŚĆ. Przeraźliwie kiczowate i banalne historie
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Agata Kucińska
Autor: Artur Pałyga
Tytuł: Porce i Lana
Teatr: Teatr Lalek Guliwer w Warszawie
Reżyser: Tomasz Maśląkowski
Autorzy: Lena Frankiewicz Tomasz Maśląkowski
Tytuł: Powroty
Teatr: Olsztyński Teatr Lalek w Olsztynie
Reżyser: Helena Radzikowska
Autor: Helena Radzikowska
Tytuł: Prastare opowieści
Teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu
Reżyser: Honorata Mierzejewska-Mikosza
Autor: Honorata Mierzejewska-Mikosza
Tytuł: Pręcik
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Jacek Malinowski
Autor: Malina Prześluga
Tytuł: Przemiany
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Reżyser: Michał Borczuch
Autor: Joanna Bednarczyk
Tytuł: Przewodnik dla lewicy o prawicy
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Katarzyna Szyngiera
Autorzy: Marcin Napiórkowski Katarzyna Szyngiera
Tytuł: Psy ras drobnych
Teatr: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Reżyser: Iwona Kempa
Autor: Olga Hund

r.

Tytuł: Resztki
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Ewelina Marciniak
Autor: Jarosław Murawski
Tytuł: RZYWOT. Część pierwsza: rozpadająca się biografia
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Sebastian Majewski
Autor: Sebastian Majewski / Andreas Pilgrim / pilgrim/majewski

s.

Tytuł: Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie
Teatr: Teatr Lalki i Aktora w Łomży
Reżyser: Ewa Piotrowska
Autor: Maria Wojtyszko
Nominacja do finału
Tytuł: Słabi
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Reżyser: Rafał Sabara
Autor: Magdalena Drab
Tytuł: Spektakl, który nie powstał
Teatr: Fundacja Teatr Realistyczny ze Skierniewic
Reżyser: Iwona Konecka
Autorzy: Iwona Konecka Agata Kędzia Julia Niedziejko
Tytuł: Stan stabilny
Teatr: Fundacja Teatr Bez Rzędów
Reżyser: Tadeusz Łomnicki
Autor: Andrzej Kotański

a.

Nominacja do finału
Tytuł: Alte Hajm / Stary dom
Teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
Reżyser: Marcin Wierzchowski
Autorzy: Michael Rubenfeld Marcin Wierzchowski

s.

Tytuł: Stolp. Dzień kobiet
Teatr: Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Reżyser: Julia Mark
Autor: Olga Żukowicz
Nominacja do finału
Tytuł: Sztuka intonacji
Teatr: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Reżyser: Anna Wieczur
Autor: Tadeusz Słobodzianek
Tytuł: Sztuka kochania Polaków
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Joanna Drozda
Autor: Michał Wybieralski

ś.

Tytuł: Ściana z widokiem
Teatr: Grupa Coincidentia / Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia
Reżyser: Konrad Dworakowski
Autor: Robert Jarosz
Tytuł: Śmierć Jana Pawła II
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu
Reżyser: Jakub Skrzywanek
Autorzy: Paweł Dobrowolski Jakub Skrzywanek

t.

Tytuł: Tak sobie w kosmosie pływam
Teatr: Fundacja Na Marginesie Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
Reżyser: Dorota Abbe
Autorzy: Marcin Teodorczyk Janusz Schwertner Jakub Kapral Dorota Abbe
Tytuł: Tańczący z gwiazdami
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Michał Walczak
Autor: Michał Walczak
Tytuł: Te sprawy
Teatr: Teatr Kameralny w Bydgoszczy
Reżyser: Tomasz Kaczorowski
Autorzy: Sara Lech Tomasz Kaczorowski
Tytuł: Tkaczka chmur. Baśń o trzech Zorzach
Teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach
Reżyser: Katarzyna Jackowska-Enemuo
Autor: Katarzyna Hora
Nominacja do finału
Tytuł: Tutaj, czyli gdzie? Rzecz o (nie)pamięci
Teatr: Fundacja Na Marginesie
Reżyser: Dorota Abbe, Piotr Dąbrowski
Autorzy: Mikołaj Grynberg Dorota Abbe

u.

Tytuł: Utracona cześć Katarzyny W.
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Karolina Szczypek
Autor: Paweł Sablik

w.

Tytuł: WHAT THE HEIL?!
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Bartłomiej Błaszczyński
Autor: Bartłomiej Błaszczyński
Tytuł: Widzę nic
Teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Paweł Palcat
Autor: Filip Zawada
Tytuł: Wielkie gorące szybkie puff
Teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach
Reżyser: Paweł Chomczyk
Autor: Boguś Janiszewski
Tytuł: Wstyd
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Błażej Peszek
Autor: Marek Modzelewski
Tytuł: Wstyd
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Małgorzata Bogajewska
Autor: Marek Modzelewski
Tytuł: Wstyd
Teatr: Nowy Teatr w Warszawie
Reżyser: Małgorzata Wdowik
Autorzy: Weronika Murek Małgorzata Wdowik
Tytuł: Wstydź się
Teatr: Scena Relax
Reżyser: Julia Mark
Autor: Weronika Murek
Nominacja do finału
Tytuł: Wszyscy jesteśmy dziwni
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Olga Ciężkowska
Autorzy: Karolina Sulej Anna Mazurek
Tytuł: Wykluczeńcy
Teatr: Fundacja Analog
Reżyser: kolektyw twórczy Analog
Autor: Elżbieta Chowaniec

z.

Tytuł: Złe zabawy
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Duda Paiva
Autor: Malina Prześluga
Tytuł: Złodziej czasu
Teatr: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Reżyser: Waldemar Wolański
Autor: Waldemar Wolański
Tytuł: Złoty pociąg superstar
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Aneta Groszyńska
Autor: Jan Czapliński
Tytuł: Zona
Teatr: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu
Reżyser: Marcin Bartnikowski
Autor: Marcin Bartnikowski

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Paweł Kluszczyński
Katarzyna Lemańska
Andrzej Lis
Jacek Sieradzki
Katarzyna Tokarska-Stangret
Wiktoria Tabak
Agnieszka Wójtowicz

Jury

Judyta Berłowska
Maciej Gorczyński
Grzegorz Kondrasiuk
Tomasz Man
Jadwiga Majewska

Autorzy