Danuta Parlak

Autorka książek dla dzieci, sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych, realizowanych w Teatrze Polskiego Radia. Zdobywczyni wyróżnień w edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała psychologię i teatrologię. Opublikowała: „Kapelusz Pani Wrony” (lektura dla klas I-III), „Lutek i ciotka Józefina”, „O Misiu, który szukał przyjaciela”, „Krokodyl”, „Pan Mruczek i Mysia Rodzina” (nominacja w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2009), „O Mikołaju, który zgubił prezenty”, „Żyrafa i Mrówka”, „Zwariowana kałuża” (wyróżnienie w Konkursie Literackim Bajki Dzieci Europy pod patronatem Centrum Zdrowia Dziecka),„Tajemnicze notesy Tywonki”. Książka „Obcy w lesie” otrzymała wyróżnienie literackie w konkursie na Książkę Roku IBBY 2015.

Jej sztuki teatralne doczekały się realizacji na deskach scenicznych: „Kruk krukowi” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), „Obcy w lesie” (Teatr Lalek Guliwer w Warszawie), „Jakby nigdy nic” (PWST Wrocław), „Kapelusz Pani Wrony” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu).

Autor brał udział w edycji:
25. edycja (2018/2019)