10. edycja (2003/2004)

Spektakle

a.

Tytuł: ABSOLUTNIE OFF SHOW
Teatr: Studio Teatralne KOŁO w Warszawie
Reżyser: Igor Gorzkowski
Autor: Igor Gorzkowski

b.

Tytuł: BAJKOPEJA
Teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach
Reżyser: Antoni Gryzik
Autor: Edmund Wojnarowski
Nominacja spektaklu do finału
Wyróżnienie aktorskie dla Marii Peszek za rolę w spektaklu
Tytuł: BAL POD ORŁEM
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
Reżyser: Zbigniew Brzoza
Autor: Zbigniew Brzoza
Nominacja spektaklu do finału
Wyróżnienie dla Aleksandra Maksymiaka za scenografię
Tytuł: BESTIA I PIĘKNA
Teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu
Reżyser: Aleksander Maksymiak
Autor: Stanisław Grochowiak
Tytuł: BEZTLENOWCE
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: BIAŁE MAŁŻEŃSTWO
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Grzegorz Wiśniewski
Autor: Tadeusz Różewicz

c.

Tytuł: CA-STING
Teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Reżyser: Maciej Sobociński
Autor: Rafał Kmita
Tytuł: CASTING. ZOBACZ KTO PRZYJDZIE DO CIEBIE DZIŚ WIECZOREM
Teatr: Studio Teatr Test (Teatr Mentalny) w Warszawie
Reżyser: Andrzej Maria Marczewski
Autor: Andrzej Maria Marczewski
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: CIEŃ JÓZEFA. APOKRYF WSPÓŁCZESNY
Teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Reżyser: Paweł Kamza
Autor: Paweł Kamza
Tytuł: COPYWRITER
Teatr: Stowarzyszenie DRAMA w Warszawie
Reżyser: Tomasz Dedek
Autor: Mariusz Bielak
Tytuł: CYRK DEKAMERON - wg Giovanniego Boccacia
Teatr: Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu
Reżyser: Piotr Tomaszuk
Autorzy: Piotr Tomaszuk Giovanni Boccaccio
Tytuł: CZWARTA SIOSTRA
Teatr: Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Reżyser: Jerzy Schejbal
Autor: Janusz Głowacki

d.

Tytuł: DOBRO
Teatr: Teatr Wiczy w Toruniu
Reżyser: Romuald Wicza-Pokojski
Autor: Norbert Okoń
Tytuł: DOBRY WIECZÓR KAWALERSKI
Teatr: Dodo.Way w Warszawie
Reżyser: Jerzy Bończak
Autor: Dorota Truskolaska
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda zespołowa dla realizatorów i wykonawców spektaklu
Nagroda indywidualna dla Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza za reżyserię
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: DO PIACHU
Teatr: Teatr Provisorium i Kompania „Teatr” w Lublinie
Reżyser: Janusz Opryński, Witold Mazurkiewicz
Autor: Tadeusz Różewicz
Tytuł: DZIELENIE PRZEZ ZERO
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Henryk Baranowski
Autor: Anna Janyska

e.

Tytuł: EMIGRANCI
Teatr: Teatr Wiczy w Toruniu
Reżyser: Romuald Wicza-Pokojski
Autor: Sławomir Mrożek

g.

Tytuł: GOLEM
Teatr: Teatr "Groteska" w Krakowie
Reżyser: Krystian Kobyłka
Autorzy: Krystian Kobyłka Zbigniew Bitka

k.

Tytuł: KOBIETY ZZA WSCHODNIEJ....
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Magdalena „Vega” Ostrokólska, Marcin Koszałka
Autorzy: Magdalena „Vega” Ostrokólska Marcin Koszałka
Nominacja tekstu do finału
Wyróżnienie dla Marka Modzelewskiego za sztukę
Tytuł: KORONACJA
Teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
Reżyser: Małgorzata Bogajewska
Autor: Marek Modzelewski
Tytuł: KRÓLEWSKI JELEŃ
Teatr: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
Reżyser: Irena Dragan
Autor: Andrzej Żak
Tytuł: KRÓL OLCH
Teatr: Teatr Lalka w Warszawie
Reżyser: Marek Ciunel
Autorzy: Marek Ciunel Violetta Bogorodź
Tytuł: KTO WYPROWADZI PSA
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku
Reżyser: Marek Mokrowiecki
Autor: Zbigniew Jerzyna
Nominacja spektaklu do finału
Wyróżnienie dla Jana Purzyckiego za sztukę
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: KUFEHEK
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Karina Piwowarska
Autor: Jan Purzycki

l.

Tytuł: LAMENT
Teatr: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy Teatr Polski w Poznaniu
Reżyser: Paweł Szkotak
Autor: Krzysztof Bizio
Tytuł: LOMBARD POD APOKALIPSĄ
Teatr: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
Reżyser: Piotr Łazarkiewicz
Autor: Cezary Harasimowicz

m.

Tytuł: MAŁA SYRENKA
Teatr: Teatr Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla w Łodzi
Reżyser: Waldemar Wolański
Autor: Waldemar Wolański
Tytuł: MEFISTO LABORATORY - wg dramatu „Salon Profesora Mefisto” Krystyny Kofty
Teatr: Studio Teatr Office Box w Warszawie
Reżyser: Jerzy Lach
Autorzy: Jerzy Lach Krystyna Kofta
Tytuł: MOJE DRAMA...
Teatr: Grupa Artystyczna Ad Spectatores Pod Wezwaniem Calderona we Wrocławiu
Reżyser: Maciej Masztalski
Autor: Maciej Masztalski

n.

Nominacja spektaklu do finału
Wyróżnienie dla Anny Burzyńskiej za sztukę
Tytuł: NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ
Teatr: Stowarzyszenie DRAMA w Warszawie
Reżyser: Andrzej Pawłowski
Autor: Anna Burzyńska
Wyróżnienie dla Anny Burzyńskiej za sztukę
Tytuł: NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Jarosław Tochowicz
Autor: Anna Burzyńska
Tytuł: NASI
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Anna Trojanowska
Autorzy: Anna Trojanowska Joanna Sztukator

p.

Nominacja tekstu do finału
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: PADNIJ
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Piotr Waligórski
Autorzy: Paweł Demirski Andrzej Mańkowski
Tytuł: PASCHALIS - wg powieści „Dom dzienny, dom nocny” Olgi Tokarczuk
Teatr: Teatr Arka we Wrocławiu
Reżyser: Renata Jasińska
Autorzy: Renata Jasińska Olga Tokarczuk
Tytuł: PIESZO
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Kazimierz Kutz
Autor: Sławomir Mrożek
Tytuł: PIESZO
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Kazimierz Kutz
Autor: Sławomir Mrożek
Tytuł: PIĘKNA LUCYNDA
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Eugeniusz Korin
Autor: Marian Hemar
Tytuł: POCZEKALNIA
Teatr: Kompania Teatralna MM – „Przebudzenie” w Warszawie
Reżyser: Maciej Kowalewski
Autor: Maciej Kowalewski
Tytuł: PODRÓŻ DO WNĘTRZA POKOJU
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Michał Walczak
Autor: Michał Walczak
Tytuł: POKOLENIE PORNO
Teatr: Stowarzyszenie Teatralne „Łaźnia” w Krakowie
Reżyser: Bartosz Szydłowski
Autor: Paweł Jurek
Tytuł: PO PROSTU
Teatr: Teatr Wiczy w Toruniu
Reżyser: Romuald Wicza-Pokojski
Autor: Norbert Okoń
Tytuł: PO ROZUM DO GŁOWY
Teatr: Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu
Reżyser: Zbigniew Lisowski
Autorzy: Zbigniew Lisowski Marián Pecko
Tytuł: PORTIERNIA
Teatr: Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu
Reżyser: zespół Teatru Ósmego Dnia; współpraca reżyserska: Janusz Opryński
Autor: zespół Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu
Tytuł: PRZEBITKA (GRA ABORCYJNA)
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Agnieszka Olsten
Autor: Izabella Wąsicka

q.

Tytuł: QUIZ
Teatr: Teatr Własny Stanisławiak w Chorzowie
Reżyser: Grzegorz Stanisławiak
Autorzy: Grzegorz Stanisławiak Krystyna Miłobędzka

s.

Tytuł: SCENY MIŁOSNE
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Grzegorz Matysik
Autor: Bogusław Schaeffer
Tytuł: SCENY MIŁOSNE DLA DOROSŁYCH
Teatr: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyser: Igor Michalski
Autor: Zbigniew Książek
Tytuł: SEN PLUSKWY, CZYLI TOWARZYSZ CHRYSTUS
Teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Reżyser: Krzysztof Kopka
Autor: Tadeusz Słobodzianek
Tytuł: SMOK KUBA
Teatr: Olsztyński Teatr Lalek w Olsztynie
Reżyser: Lech Chojnacki
Autor: Mariusz Kozubek
Nominacja spektaklu do finału
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: SPOWIEDŹ W DREWNIE
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Krzysztof Rau
Autor: Jan Wilkowski
Tytuł: SPRAWA MIASTA ELLMIT
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: STO LAT KABARETU... Krakowskie kabarety XX wieku. W „ZIELONYM BALONIKU” - na podstawie tekstów Tadeusza Boy’a-Żeleńskiego
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Stanisław Tym
Autorzy: Stanisław Tym Tadeusz Boy-Żeleński
Tytuł: STO LAT KABARETU... Krakowskie kabarety XX wieku. W „JAMIE MICHALIKA” - na podstawie tekstów Tadeusza Kwiatkowskiego, Brunona Miecugowa, Jacka Stwory
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Mikołaj Grabowski
Autorzy: Mikołaj Grabowski Tadeusz Kwiatkowski Brunon Miecugow Jacek Stwora
Tytuł: STO LAT KABARETU... Krakowskie kabarety XX wieku. W „PIWNICY POD BARANAMI” - na podstawie tekstów autorów Piwnicy Pod Baranami
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Krzysztof Materna
Autorzy: Krzysztof Materna autorzy Piwnicy Pod Baranami
Tytuł: STUDNIA - w spektaklu „Europa? Mikrodramaty”
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Reżyser: Tadeusz Bradecki
Autor: Artur Grabowski
Tytuł: SZAWEŁ
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Jacek Głomb
Autor: Robert Urbański
Tytuł: SZTUKA KOCHANIA. SCENY DLA DOROSŁYCH
Teatr: Krakowski Teatr Scena STU w Krakowie
Reżyser: Krzysztof Jasiński
Autor: Zbigniew Książek

ś.

Tytuł: ŚLIMACZEK I ZMORKA
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
Autor: Anna Bocian
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: ŚMIECI
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Piotr Łazarkiewicz
Autor: Krzysztof Bizio
Nominacja tekstu do finału
Wyróżnienie dla Piotra Tomaszuka za sztukę
Tytuł: ŚWIĘTY EDYP
Teatr: Teatr Wierszalin w Supraślu
Reżyser: Piotr Tomaszuk
Autor: Piotr Tomaszuk
Tytuł: ŚWINIOPOLIS
Teatr: Teatr Biuro Podróży w Poznaniu
Reżyser: Paweł Szkotak
Autor: Paweł Szkotak

t.

Tytuł: TANGO
Teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Reżyser: Piotr Konieczyński
Autor: Sławomir Mrożek
Tytuł: TANGO
Teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Reżyser: Piotr Konieczyński
Autor: Sławomir Mrożek
Tytuł: TARGANIE JABŁEK
Teatr: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Reżyser: Andrzej Róg
Autorzy: Andrzej Róg Tadeusz Nowak
Tytuł: TEQUILA
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Anna Trojanowska
Autorzy: Anna Trojanowska Krzysztof Varga
Tytuł: TESTOSTERON
Teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Reżyser: Małgorzata Bogajewska
Autor: Andrzej Saramonowicz
Tytuł: TOITOI
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Piotr Szczerski
Autor: Andrzej Lenartowski
Nominacja spektaklu do finału
Rekomendacja jury do Nagrody Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich dla Sambora Czarnoty za rolę Mężczyzny Młodszego
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: TOKSYNY
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Reżyser: Wiesław Saniewski
Autor: Krzysztof Bizio

w.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda zespołowa dla realizatorów i wykonawców spektaklu
Nagroda indywidualna dla Marcina Sławińskiego za reżyserię
Wyróżnienie dla Wojciecha Tomczyka za sztukę
Wyróżnienie aktorskie dla Danuty Lewandowskiej za rolę Prokurator
Wyróżnienie aktorskie dla Jolanty Niestrój-Malisz za rolę Marianny Nawrockiej
Wyróżnienie aktorskie dla Zbigniewa Stryja za rolę Albina Musiała
Wyróżnienie aktorskie dla Mariana Wiśniewskiego za podwójną rolę Czesława i Romana Nawrockich
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: WAMPIR
Teatr: Teatr Nowy w Zabrzu
Reżyser: Marcin Sławiński
Autor: Wojciech Tomczyk
Tytuł: WARIACJE MAŁŻEŃSKIE NA WIELOGŁOS I KANAPĘ
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Krzysztof Galos
Autor: Radosław Dobrowolski
Tytuł: WOJNA POLSKO-RUSKA POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Agnieszka Lipiec-Wróblewska
Autorzy: Agnieszka Lipiec-Wróblewska Dorota Masłowska
Tytuł: WOLNOŚĆ
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Justyna Celeda
Autor: Andrzej Bartnikowski

x.

Tytuł: X2 [BEZWSTYD/WSTYD]
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Monika Powalisz
Autor: Paweł Jurek

z.

Tytuł: ZABIJ MNIE
Teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Reżyser: Bartosz Zaczykiewicz
Autor: Marek Modzelewski

8.

Tytuł: 8 DNI STWORZENIA ŚWIATA
Teatr: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie
Reżyser: Krzysztof Rau
Autor: Krzysztof Rau

3.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda indywidualna dla Ilony Binarsch i Adama Wojdy za wizję plastyczną widowiska
Tytuł: 36,6
Teatr: Teatr Strefa Ciszy w Poznaniu
Reżyser: Adam Ziajski
Autor: Adam Ziajski

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Jacek Sieradzki
Łukasz Drewniak
Jarosław Gajewski
Andrzej Lis
Wojciech Majcherek
Maryla Zielińska

Jury

Sławomira Łozińska (przewodniczacy)
Ewa Kwiecień
Lidia Amejko
Bogdan Augustyniak
Tomasz Kubikowski
Bożena Sawicka
Marcin Stajewski

Komisja finansowa

Ewa Kwiecień
Zbigniew Libera
Mieczysław Marszycki
Bogdan Potocki
Bożena Sawicka
Genowefa Szmuc
Marcin Kościołek
Beata Polkowska

Autorzy