7. edycja (2000/2001)

Spektakle

b.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda główna dla twórców i realizatorów spektaklu
Tytuł: BALLADA O ZAKACZAWIU
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Jacek Głomb
Autorzy: Jacek Głomb Maciej Kowalewski Krzysztof Kopka
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: BEZTLENOWCE - jednoaktówki: „Lemury”, „Fantom”, „Beztlenowce”, „Cynkweiss”, „Bez tytułu”
Teatr: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
Reżyser: Łukasz Kos
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: BEZTLENOWCE
Teatr: TR Warszawa \ Teatr Rozmaitości w Warszawie
Reżyser: Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist

c.

Tytuł: CHA! CHA! CHA!
Teatr: Teatr 44 w Szamocinie
Reżyser: Józef Barański
Autor: Józef Barański
Tytuł: CZAS CZARODZIEJ. BAJKA... A MOŻE NIE BAJKA
Teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Reżyser: Waldemar Kotas
Autor: Waldemar Kotas
Tytuł: CZWARTA SIOSTRA
Teatr: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Reżyser: Iwona Kempa
Autor: Janusz Głowacki

d.

Tytuł: DON KICHOT
Teatr: Teatr Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla w Łodzi
Reżyser: Waldemar Wolański
Autor: Waldemar Wolański
Tytuł: DRUGIE ZABICIE PSA
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Piotr Szczerski
Autorzy: Piotr Szczerski Marek Hłasko

f.

Tytuł: FANTOM
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Agnieszka Lipiec-Wróblewska
Autor: Ingmar Villqist
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: FAUST I INNI
Teatr: Teatr Lalka w Warszawie
Reżyser: Maciej Wojtyszko
Autor: Maciej Wojtyszko
Tytuł: FERRAGOSTO
Teatr: Teatr Osobowy we Wrocławiu
Reżyser: Paweł Kamza, Robert Czechowski
Autorzy: Gustaw Herling-Grudziński Paweł Kamza
Tytuł: FLIRT - wg utworów Mirona Białoszewskiego
Teatr: Stowarzyszenie Promocji Kultury Polskiej im. Franciszka Ryxa w Warszawie
Reżyser: Małgorzata Szyszka
Autor: Miron Białoszewski

h.

Tytuł: HOMLET
Teatr: Teatr Korez w Katowicach
Reżyser: Andrzej Celiński
Autor: Andrzej Celiński

i.

Tytuł: INNE ROZKOSZE - na motywach „Innych rozkoszy” i „Tysiąca spokojnych miast”
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Rudolf Zioło
Autor: Jerzy Pilch

j.

Tytuł: JOANNA SKRZYDLATA
Teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Reżyser: Włodzimierz Fełenczak
Autorzy: Włodzimierz Fełenczak Joanna Kulmowa

k.

Nominacja tekstu do finału
Tytuł: KATARANTKA
Teatr: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
Reżyser: Tomasz Man
Autor: Tomasz Man
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: KĄPIELISKO OSTRÓW
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Reżyser: Krzysztof Babicki
Autor: Paweł Huelle
Tytuł: KONOPIELKA
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
Reżyser: Piotr Ziniewicz
Autor: Edward Redliński
Tytuł: KRAKERSY
Teatr: Teatr Wiczy w Toruniu
Reżyser: Romuald Wicza-Pokojski
Autorzy: Romuald Wicza-Pokojski Norbert Okoń

l.

Tytuł: LETNI DZIEŃ
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Józef Opalski
Autor: Sławomir Mrożek

m.

Tytuł: MEDEA. KAMERALNA TRAGEDIA RODZINNA NIEWIERNIE PRZEPISANA Z EURYPIDESA
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Ireneusz Krzysztof Szmidt
Autor: Ireneusz Krzysztof Szmidt
Tytuł: MIŁOŚĆ NA KRYMIE
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Anna Augustynowicz
Autor: Sławomir Mrożek
Nominacja spektaklu do finału
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: MIRRA, KADZIDŁO I ZŁOTO. APOKRYF BETLEJEMSKI
Teatr: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Reżyser: Bogdan Nauka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: MOKRE WIDZENIE
Teatr: Scena na Piętrze w Poznaniu
Reżyser: Roman Kordziński
Autor: Edmund Pietryk

n.

Tytuł: NAS TROJE
Teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej w Warszawie
Reżyser: Jan Bratkowski
Autor: Marek Koterski
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: NOC HELVERA
Teatr: Teatr Kriket z Królewskiej Huty w Chorzowie
Reżyser: Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: NOC HELVERA
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Zbigniew Brzoza
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: NOC HELVERA
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu
Reżyser: Paweł Łysak
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: NOC HELVERA. OSCAR I RUTH
Teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Reżyser: Wojciech Zeidler
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: NOCNE ŻYCIE
Teatr: Teatr "Maska" w Rzeszowie
Reżyser: Zdzisław Wardejn
Autor: Anna Strońska

o.

Tytuł: OJCZYZNA
Teatr: Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu
Reżyser: Wojciech Wieczorkiewicz
Autor: Krystyna Miłobędzka
Tytuł: OPOWIEŚCI JEDENASTU KATÓW. NOCNA REWIA CABARETOVA, CZYLI 5 EGZEKUCJI Z NIEPOKOJĄCYM PROLOGIEM
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Łukasz Czuj
Autor: Łukasz Czuj
Tytuł: OSKAR I RUTH
Teatr: Teatr Kriket z Królewskiej Huty w Chorzowie
Reżyser: Jarosław Świerszcz/Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist

p.

Tytuł: PIĘKNA I BESTIA
Teatr: Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu
Reżyser: Waldemar Wolański
Autor: Waldemar Wolański
Tytuł: PLUMPA, CZYŚ TY ZWARIOWAŁA?
Teatr: Teatr Osobowy we Wrocławiu
Reżyser: Robert Czechowski
Autor: Janusz Chabior
Tytuł: POŁOŻNA
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Lucyna Mielczarek
Autor: Ewa Nakonieczna
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: POMIĘDZY
Teatr: Teatr Mandala w Krakowie
Reżyser: Andrzej Sadowski
Autor: Andrzej Sadowski
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: POROZMAWIAJMY O ŻYCIU I ŚMIERCI
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Tomasz Man
Autor: Krzysztof Bizio

r.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Pawła Miśkiewicza za układ tekstu i reżyserię
Nagroda dla studentów PWST za pracę zespołową w przedstawieniu
Tytuł: RAJSKI OGRÓDEK
Teatr: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie
Reżyser: Paweł Miśkiewicz
Autorzy: Paweł Miśkiewicz Tadeusz Różewicz
Tytuł: RECYCLING
Teatr: Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu
Reżyser: Wiesław Hejno
Autorzy: Tadeusz Różewicz Wiesław Hejno
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: REQUIEM DLA GOSPODYNI
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Bogdan Tosza
Autor: Wiesław Myśliwski
Tytuł: ROZMOWY Z DIABŁEM
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Wojciech Szelachowski.
Autorzy: Leszek Kołakowski Wojciech Szelachowski
Tytuł: RZECZ PIĘKNA
Teatr: Teatr Własny Stanisławiak w Chorzowie
Reżyser: Grzegorz Stanisławiak
Autor: Krystyna Miłobędzka
Tytuł: RZEŹNIA
Teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu
Reżyser: Grzegorz Wiśniewski
Autor: Sławomir Mrożek

s.

Tytuł: SAMOBAJKA
Teatr: Teatr "Maska" w Rzeszowie
Reżyser: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Autor: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: SPAGHETTI I MIECZ
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Kazimierz Kutz
Autor: Tadeusz Różewicz
Tytuł: SPOWIEDŹ DZIECIĘCIA WIEKOWEGO
Teatr: Teatr Projekt w Lublinie
Reżyser: Andrzej Mathiasz
Autor: Andrzej Mathiasz

ś.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Jadwigi Mydlarskiej-Kowal za scenografię
Tytuł: ŚMIESZNY STARUSZEK
Teatr: Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu
Reżyser: Wiesław Hejno
Autor: Tadeusz Różewicz

t.

Tytuł: TAJEMNICA WIGILIJNA
Teatr: Teatr Lalek Guliwer w Warszawie
Reżyser: Zbigniew Lisowski
Autor: Zbigniew Lisowski
Tytuł: TANGO
Teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
Reżyser: Zbigniew Lisowski
Autor: Sławomir Mrożek

w.

Tytuł: WYSPA DEMONÓW
Teatr: Teatr Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla w Łodzi
Reżyser: Waldemar Wolański
Autor: Waldemar Wolański

z.

Tytuł: ZABAWA
Teatr: Stowarzyszenie Teatralne „Łaźnia” w Krakowie
Reżyser: Bartosz Szydłowski
Autor: Sławomir Mrożek
Tytuł: ZABAWA. NA PEŁNYM MORZU
Teatr: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Reżyser: Stanisław Świder
Autor: Sławomir Mrożek
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Andrzeja Pieczyńskiego za sztukę i reżyserię
Nagroda dla zespołu artystycznego teatru za spektakl
Nagroda ZASP-u dla Młodej Aktorki dla Karoliny Adamczyk za rolę Anki
Tytuł: ZABIĆ WAS TO MAŁO
Teatr: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
Reżyser: Andrzej Pieczyński
Autor: Andrzej Pieczyński
Tytuł: ZŁOTE SERCE
Teatr: Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku
Reżyser: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Autor: Małgorzata Kamińska-Sobczyk

ż.

Tytuł: ŻYCIE Z WIDOKIEM NA MANHATTAN
Teatr: Scena na Piętrze w Poznaniu
Reżyser: Zdzisław Wardejn
Autor: Andrzej Marian Trzos

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Łukasz Drewniak
Krzysztof Kumor
Andrzej Lis
Wojciech Majcherek
Jacek Sieradzki
Małgorzata Szum

Jury

Izabella Cywińska (przewodniczacy)
Sławomira Łozińska
Paweł Konic
Janusz Majcherek
Tadeusz Nyczek
Lech Śliwonik

Komisja finansowa

Sławomira Łozińska (przewodniczacy)
Zbigniew Libera
Mieczysław Marszycki
Bogdan Potocki
Bożena Sawicka
Genowefa Szmuc

Autorzy