9. edycja (2002/2003)

Spektakle

b.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Krzysztofa Jędryska za rolę Szywarowa
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym
Tytuł: BUŁHAKOW
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Maciej Wojtyszko
Autor: Maciej Wojtyszko

c.

Tytuł: CAR MIKOŁAJ
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Remigiusz Brzyk
Autor: Tadeusz Słobodzianek
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: CHCIAŁAM CI TYLKO POWIEDZIEĆ
Teatr: Teatr Arka we Wrocławiu
Reżyser: Małgorzata Imielska
Autor: Małgorzata Imielska
Tytuł: CHRYJE Z POLSKĄ. RZECZ O STANISŁAWIE WYSPIAŃSKIM
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Bogdan Tosza
Autor: Maciej Wojtyszko
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: CICHO
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Aldona Figura
Autor: Mariusz Bieliński
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda specjalna dla teatru za walory plastyczne autorstwa Jadwigi Mydlarskiej- Kowal
Rekomendacja do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: CÓRKA KRÓLA MÓRZ
Teatr: Wrocławski Teatr Lalek we Wrocławiu
Reżyser: Beata Pejcz
Autor: Żywia Karasińska-Fluks
Tytuł: CYRK DEKAMERON
Teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej
Reżyser: Piotr Tomaszuk
Autor: Piotr Tomaszuk

f.

Tytuł: FERRAGOSTO
Teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Reżyser: Robert Czechowski, Paweł Kamza
Autorzy: Gustaw Herling-Grudziński Paweł Kamza

h.

Tytuł: HEBANOWA BAŚŃ
Teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Reżyser: Włodzimierz Fełenczak
Autor: Helena Kołaczkowska
Tytuł: HELMUCIK
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Reżyser: Paweł Łysak
Autor: Ingmar Villqist

j.

Tytuł: JASKÓŁECZKA
Teatr: Teatr Lalek Guliwer w Warszawie
Reżyser: Zbigniew Lisowski
Autor: Tadeusz Słobodzianek
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: JUSTYNA, SIOSTRA MOJEJ
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Agata Duda-Gracz
Autor: Małgorzata Mroczkowska

k.

Tytuł: KALISZ – RAJ
Teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Reżyser: Paweł Kamza
Autor: Paweł Kamza
Tytuł: KSIĘGA DOBREJ NADZIEI
Teatr: Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi
Reżyser: Adolf Weltschek
Autor: Adolf Weltschek

l.

Tytuł: LAMENT
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Tomasz Man
Autor: Krzysztof Bizio
Tytuł: LASKI
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Jarosław Tochowicz
Autor: Jarosław Kamiński

m.

Tytuł: MERLIN CZARODZIEJ, CZYLI JAK RYCERZ BEZ IMIENIA POWOLI DOSZEDŁ DO ZNACZENIA
Teatr: Teatr Lalka w Warszawie
Reżyser: Wojciech Szelachowski
Autor: Wojciech Szelachowski
Tytuł: MŁYNARSKI, CZYLI TRZY ELEMENTY
Teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie
Reżyser: Magda Umer
Autorzy: Wojciech Młynarski Magda Umer

n.

Tytuł: NIEBEZPIECZNE ZABAWY
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Jan Machulski
Autor: Jan Machulski
Tytuł: NIESKOŃCZONOŚĆ
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Magdalena Ostrokólska
Autor: Beata Miętus
Tytuł: NIESPODZIEWANY KONIEC LATA [na podstawie Kabaretu Starszych Panów]
Teatr: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
Reżyser: Waldemar Śmigasiewicz
Autorzy: Jerzy Wasowski Jeremi Przybora
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Piotra Kruszczyńskiego za reżyserię
Tytuł: NONDUM
Teatr: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
Reżyser: Piotr Kruszczyński
Autor: Lidia Amejko

o.

Tytuł: OBUDŹ SIĘ (MINNESOTA BLUES)
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Jerzy Fedorowicz
Autor: Arkadiusz Jakubik
Tytuł: ODEJŚCIE GŁODOMORA
Teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu
Reżyser: Piotr Kruszczyński
Autor: Tadeusz Różewicz
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: OD DZIŚ BĘDZIEMY DOBRZY
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Łukasz Kos
Autor: Paweł Sala
Tytuł: OLBRZYMY
Teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Reżyser: Jerzy Bielunas
Autor: Jerzy Bielunas
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Stanisława Radwana za muzykę
Wyróżnienie aktorskie dla Anny Radwan-Gancarczyk
Rekomendacja do pokazania spektaklu na scenie Teatru Narodowego w Warszawie
Tytuł: OPERA MLECZANA
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Mikołaj Grabowski
Autorzy: Stanisław Radwan Mikołaj Grabowski
Tytuł: O POMORSKICH CZAROWNICACH
Teatr: Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku
Reżyser: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Autor: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Tytuł: O SŁUPSKICH KRASNALACH
Teatr: Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku
Reżyser: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Autor: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Tytuł: OTELLO UMIERA
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Krzysztof Kopka
Autor: Maciej Karpiński

p.

Tytuł: PARTY
Teatr: Teatr Syrena w Warszawie
Reżyser: Barbara Borys-Damięcka
Autor: Ryszard Marek Groński
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Piotra Tokarza za rolę Jego
Tytuł: PIASKOWNICA
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Piotr Kruszczyński
Autor: Michał Walczak
Tytuł: POD MOCNYM ANIOŁEM
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Rafał Sabara
Autorzy: Jerzy Pilch Rafał Sabara
Nominacja tekstu do finału
Nagroda dla Michała Walczaka za sztukę
Tytuł: PODRÓŻ DO WNĘTRZA POKOJU
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Adama Sroka
Autor: Michał Walczak
Tytuł: PODRÓŻ NA KSIĘŻYC
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Mumerus w Krakowie
Reżyser: Wiesław Hołdys
Autor: Wiesław Hołdys
Tytuł: POZWÓL MI ODEJŚĆ
Teatr: Agencja Aktorska Gudejko w Krakowie
Reżyser: Izabella Cywińska
Autor: Katarzyna Grochola

r.

Tytuł: ROCK & TROLL
Teatr: Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi
Reżyser: Waldemar Wilhelm
Autor: Stanisław Tym

s.

Tytuł: SAMOTNY WIECZÓR, CZYLI HERBATKA PRZY OGNISKU
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
Reżyser: Piotr Dąbrowski
Autorzy: Jeremi Przybora Jerzy Wasowski Piotr Dąbrowski
Tytuł: SEN PLUSKWY, CZYLI TOWARZYSZ CHRYSTUS
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Ondrej Spišák
Autor: Tadeusz Słobodzianek
Tytuł: SMOK KUBA
Teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu
Reżyser: Lech Chojnacki
Autor: Mariusz Kozubek
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: SOLO
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Agnieszka Olsten
Autor: Andrzej Stasiuk
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Pawła Kamzy za reżyserię
Rekomendacja do pokazania spektaklu na scenie Teatru Narodowego
Tytuł: SZPITAL POLONIA
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Paweł Kamza
Autor: Paweł Kamza

t.

Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: TESTOSTERON
Teatr: Teatr Montownia w Warszawie
Reżyser: Agnieszka Glińska
Autor: Andrzej Saramonowicz
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: TRZY KOBIETY WOKÓŁ MOJEGO ŁÓŻKA
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Bogdan Hussakowski
Autor: Przemysław Nowakowski

u.

Tytuł: UŚMIECH GREJPRUTA
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Jan Klata
Autor: Jan Klata

w.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Macieja Englerta za reżyserię
Nagroda dla Marcina Stajewskiego za scenografię
Nagroda dla Andrzeja Zielińskiego za rolę Lilka Czecha
Tytuł: WNIEBOWSTĄPIENIE
Teatr: Teatr Współczesny w Warszawie
Reżyser: Maciej Englert
Autorzy: Tadeusz Konwicki Maciej Englert
Tytuł: WSCHODY I ZACHODY MIASTA
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Jacek Głomb
Autor: Robert Urbański
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: WŚCIEKLIZNA SHOW ALBO FAJNI LUDZIE
Teatr: Stowarzyszenie Teatralne „Łaźnia” w Krakowie
Reżyser: Bartosz Szydłowski.
Autor: Paweł Jurek

z.

Tytuł: ZABIJ MNIE
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Monika Powalisz
Autor: Marek Modzelewski
Tytuł: ZASTĘPSTWO
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Włodzimierz Nurkowski
Autor: Małgorzata Owsiany
Tytuł: ZAŚWIADCZENIE O INTELIGENCJI
Teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie
Reżyser: Wojciech Młynarski.
Autor: Jerzy Dobrowolski
Tytuł: ZERO
Teatr: Teatr Mandala w Krakowie
Reżyser: Andrzej Sadowski
Autor: Andrzej Sadowski
Tytuł: ZŁODZIEJKI CHLEBA
Teatr: Teatr Nowy w Zabrzu
Reżyser: Bogdan Ciosek
Autor: Ewa Lachnit

ż.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda dla Elizy Borowskiej za rolę Młodziutkiej Bladej
Nagroda dla Szymona Gaszczyńskiego za scenografię
Nagroda ZASP-u dla Młodego Aktora dla Marcina Bosaka za rolę Judasza
Tytuł: ŻEGNAJ, JUDASZU
Teatr: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Reżyser: Bożena Suchocka-Kozakiewicz
Autor: Ireneusz Iredyński

5.

Tytuł: 56 ALBO KRÓTKI KURS MARKETINGU
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Jarosław Tochowicz
Autor: Stefan Panek

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Jacek Sieradzki
Łukasz Drewniak
Jarosław Gajewski
Andrzej Lis
Sławomira Łozińska
Wojciech Majcherek
Maryla Zielińska

Jury

Andrzej Dziuk (przewodniczacy)
Ewa Kwiecień
Paweł Konic
Jerzy Łukosz
Gabriela Muskała
Bożna Sawicka
Andrzej Pieczyński

Komisja finansowa

Ewa Kwiecień
Zbigniew Libera
Mieczysław Marszycki
Bogdan Potocki
Bożena Sawicka
Genowefa Szmuc
Marcin Kościołek
Beata Polkowska

Autorzy