11. edycja (2004/2005)

Spektakle

a.

Tytuł: AJ WAJ! CZYLI HISTORIE Z CYNAMONEM
Teatr: Grupa Rafała Kmity w Krakowie
Reżyser: Rafał Kmita
Autor: Rafał Kmita
Tytuł: ARGONAUCI
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Jacek Papis
Autor: Barbara Sokół

b.

Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: BRZDĄCE, CZYLI TEATR ANIOŁA STRÓŻA
Teatr: Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku
Reżyser: Wojciech Szelachowski
Autor: Wojciech Szelachowski

c.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda zespołowa dla realizatorów i wykonawców spektaklu
Nagroda dla Piotra Waligórskiego za adaptację i reżyserię
Wyróżnienie aktorskie dla Pauliny Napory
Wyróżnienie aktorskie dla Sebastiana Oberca
Wyróżnienie za scenografię dla Wojciecha Stefaniaka
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: CUKIER W NORMIE
Teatr: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Piotr Waligórski
Autorzy: Sławomir Shuty Piotr Waligórski
Tytuł: CZARY
Teatr: Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Reżyser: Bogusław Kierc
Autor: Bogusław Kierc

d.

Tytuł: DESZCZE
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Anna Wieczur-Bluszcz
Autorzy: Krzysztof Bizio Tomasz Man
Tytuł: DOKTOR HAUST
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
Reżyser: Magdalena Piekorz
Autor: Wojciech Kuczok
Nominacja spektaklu do finału
Wyróżnienie dla teatru za artystyczną logistykę przedstawienia
Tytuł: DRIVER
Teatr: Teatr Usta Usta Republika / Stowarzyszenie Artystyczne Usta Usta w Poznaniu
Reżyser: Wojciech Wiński
Autor: Wojciech Wiński
Tytuł: DZIECKO
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Michał Walczak
Autor: Maria Spiss

f.

Tytuł: FANTOM
Teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Reżyser: Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: FILLIKURRKA - na podstawie tekstów z pism młodzieżowych
Teatr: Teatr Zmyslovi z Mysłowic
Reżyser: Jarosław Filipski
Autor: zespół Teatru Zmyslovi z Mysłowic
Tytuł: FROM POLAND WITH LOVE
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Michał Zadara
Autor: Paweł Demirski

g.

Tytuł: GANG BANG
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Krzysztof Jaworski
Autor: Paweł Sala
Tytuł: GOMBROWICZ. OPERETA MUERTA - na podstawie utworów Witolda Gombrowicza i apokryfów Łukasza Czuja
Teatr: Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
Reżyser: Łukasz Czuj
Autorzy: Łukasz Czuj Witold Gombrowicz

h.

Tytuł: HELMUCIK
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: HOTEL „POD ANIOŁEM”
Teatr: Stowarzyszenie Teatralne Hotel „Pod Aniołem” w Warszawie
Reżyser: Piotr Cieplak
Autor: Piotr Cieplak
Tytuł: HUNDEBAR
Teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Reżyser: Piotr Szczerski
Autor: Przemysław Nowakowski

k.

Tytuł: KACZO, BYCZO, INDYCZO
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Edward Żentara
Autor: Bogusław Schaeffer
Tytuł: KANTATA NA CZTERY SKRZYDŁA
Teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Reżyser: Krzysztof Jaworski
Autor: Robert Brutter
Tytuł: KLĄTWA CESARSKIEJ WŁÓCZNI
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Paweł Kamza
Autor: Paweł Kamza
Tytuł: KOMPOnenty
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Michał Borczuch
Autor: Małgorzata Owsiany
Nominacja tekstu do finału
Nagroda dla Michała Walczaka za sztukę
Tytuł: KOPALNIA
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Piotr Kruszczyński
Autorzy: Michał Walczak Piotr Kruszczyński Maja Kleczewska
Tytuł: KOPCIUCH
Teatr: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
Reżyser: Zbigniew Kulwicki
Autor: Janusz Głowacki
Tytuł: KOT W BUTACH
Teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Reżyser: Bartosz Zaczykiewicz
Autor: Hanna Januszewska
Tytuł: KRÓL MIĘSOPUST
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
Autorzy: Jarosław Marek Rymkiewicz Katarzyna Grajewska
Tytuł: KRYNICKI-OSTANIEC
Teatr: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Reżyser: Wojciech Markiewicz
Autorzy: Wojciech Markiewicz Henryk Cyganik

l.

Tytuł: LĘKI PORANNE
Teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Reżyser: Bogdan Michalik
Autor: Stanisław Grochowiak

ł.

Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: ŁUCJA I JEJ DZIECI
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Marek Pasieczny
Autor: Marek Pruchniewski

m.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda zespołowa dla realizatorów i wykonawców spektaklu
Nagroda dla Przemysława Wojcieszka za autorski spektakl
Nagroda aktorska dla Janusza Chabiora za rolę Wiktora
Nagroda aktorska dla Eryka Lubosa za rolę Bogusia
Wyróżnienie aktorskie dla Anity Poddębniak za rolę Ireny
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: MADE IN POLAND
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Przemysław Wojcieszek
Autor: Przemysław Wojcieszek
Tytuł: MIESZKAM TU
Teatr: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Jacek Papis
Autorzy: Jacek Papis Radosław Dobrowolski Paweł Jurek Mariusz Sieniewicz Sławomir Shuty
Tytuł: MIĘDZY
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Ula Kijak
Autor: Mariusz Bieliński
Tytuł: MORTAL KOMBAJN
Teatr: Studio Teatr Office Box w Warszawie
Reżyser: Jerzy Lach
Autor: Paweł Sala
Tytuł: MROŻEK PIESZO - wg dramatów „Tango”, „Pieszo”, „Emigranci”
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Janusz Kijowski
Autorzy: Janusz Kijowski Sławomir Mrożek

n.

Tytuł: NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ
Teatr: Scena Fundacji Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Piotr Beluch
Autor: Anna Burzyńska
Tytuł: NISKIE ŁĄKI
Teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu
Reżyser: Waldemar Krzystek
Autorzy: Piotr Siemion Waldemar Krzystek
Tytuł: NOCNY AUTOBUS
Teatr: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Reżyser: Jarosław Tumidajski
Autor: Michał Walczak

o.

Tytuł: O KRÓLEWNIE WEŁENCE
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
Autor: Maria Joterka

p.

Tytuł: PAMIĘTNIK Z DEKADY BEZDOMNOŚCI
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Romuald Wicza-Pokojski
Autorzy: Romuald Wicza-Pokojski Paweł Demirski Anna Łojewska
Tytuł: PIASKOWNICA
Teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Reżyser: Tomasz Man
Autor: Michał Walczak
Nominacja spektaklu do finału
Tytuł: PIASKOWNICA
Teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Reżyser: Tomasz Hynek
Autor: Michał Walczak
Tytuł: PIĘKNA I BESTIA
Teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej
Reżyser: Marián Pecko
Autor: Jan Ośnica
Tytuł: POGANIACZE WIATRU
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Adam Sroka
Autor: Małgorzata Owsiany
Tytuł: POROZMAWIAJMY O ŻYCIU I ŚMIERCI
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Tomasz Man
Autor: Krzysztof Bizio
Tytuł: POWINNI TEGO ZABRONIĆ
Teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Reżyser: Karina Piwowarska
Autor: Paweł Jurek
Tytuł: PRZERWANY LOT
Teatr: Teatr Zwierciadło w Łodzi
Reżyser: Krzysztof Kaczmarek
Autor: Krzysztof Kaczmarek
Tytuł: PSYCHOTEST, CZYLI LOVEMATOPEA
Teatr: Scena Współczesna – Teatr Stara ProchOFFnia w Warszawie
Reżyser: Włodzimierz Kaczkowski, Karolina Szymczyk
Autor: Marta Grzechowiak

r.

Tytuł: RODZINA DREPTAKÓW
Teatr: Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie
Reżyser: Jerzy Satanowski
Autorzy: Jerzy Satanowski Andrzej Waligórski
Nominacja tekstu do finału
Tytuł: RODZINA ZASTĘPCZA
Teatr: Państwowy Teatr Lalki "Tęcza" w Słupsku
Reżyser: Małgorzata Kamińska-Sobczyk
Autor: Małgorzata Kamińska-Sobczyk

s.

Tytuł: SUPERMARKET
Teatr: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Reżyser: Jarosław Tochowicz
Autor: Małgorzata Kubicka
Nominacja spektaklu do finału
Nagroda aktorska im. Jana Świderskiego przyznawana przez ZASP dla Patrycji Durskiej
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: SURWIWAL
Teatr: Teatr Ludowy w Krakowie
Reżyser: Anna Trojanowska
Autor: Anna Burzyńska
Tytuł: SZAFA - na motywach utworów Hanny Krall i Olgi Tokarczuk
Teatr: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Reżyser: Wiesław Hejno
Autorzy: Monika Kufel Marcin Biały Hanna Krall Olga Tokarczuk Julian Tuwim

t.

Tytuł: TALK SHOW, CZYLI CZWARTE NARODZINY ANIELI K.
Teatr: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Reżyser: Iwona Kempa
Autor: Dagna Ślepowrońska
Tytuł: TARTAK - na motywach powieści „Tartak” Daniela Odiji
Teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Reżyser: Agnieszka Olsten
Autorzy: Agnieszka Olsten Daniel Odija
Tytuł: TESTOSTERON
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Norbert Rakowski
Autor: Andrzej Saramonowicz
Tytuł: TESTOSTERON
Teatr: Teatr "Bagatela" im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie
Reżyser: Piotr Urbaniak
Autor: Andrzej Saramonowicz

u.

Tytuł: UROJENIA
Teatr: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Reżyser: Tomasz Sobczak
Autor: Paweł Jurek

v.

Nominacja spektaklu do finału
Nagroda zespołowa dla realizatorów i wykonawców spektaklu
Nagroda dla Pawła Miśkiewicza za reżyserię
Nagroda aktorska dla Krzesisławy Dubielówny za rolę Lamblii
Nagroda aktorska dla Jadwigi Skupnik za rolę Lamii
Wyróżnienie dla Michała Bajera za sztukę
Rekomendacja jury do pokazania spektaklu w Teatrze Narodowym w Warszawie
Tytuł: VERKLÄRTE NACHT
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Paweł Miśkiewicz
Autorzy: Michał Bajer Paweł Miśkiewicz

w.

Tytuł: WARIACJE BERNHARDOWSKIE
Teatr: Teatr Polski we Wrocławiu
Reżyser: Gabriel Gietzky
Autor: Przemysław Fiugajski
Tytuł: WARIACJE BERNHARDOWSKIE
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Gabriel Gietzky
Autor: Przemysław Fiugajski
Tytuł: WEISER DAWIDEK
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Siergiej Korniuszczenko
Autorzy: Paweł Huelle Siergiej Korniuszczenko
Tytuł: WERNISAŻ
Teatr: Teatr Bez Sceny w Katowicach
Reżyser: Ingmar Villqist
Autor: Ingmar Villqist
Tytuł: WROCŁAWSKI POCIĄG WIDM
Teatr: Grupa Artystyczna Ad Spectatores Pod Wezwaniem Calderona we Wrocławiu
Reżyser: Krzysztof Kopka
Autor: Krzysztof Kopka
Tytuł: WSZYSTKIE GRZECHY SĄ ŚMIERTELNE
Teatr: Teatr Porywacze Ciał w Poznaniu
Reżyser: Maciej Adamczyk, Katarzyna Pawłowska
Autorzy: Maciej Adamczyk Katarzyna Pawłowska
Tytuł: WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE
Teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Reżyser: Michał Wierzbicki
Autor: Michał Wierzbicki

z.

Tytuł: ZAKLINACZE SZCZĘŚCIA
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Krzysztof Galos
Autor: Krzysztof Galos
Tytuł: ZŁODZIEJ SNÓW
Teatr: Olsztyński Teatr Lalek w Olsztynie
Reżyser: Grzegorz Kwieciński
Autor: Liliana Bardijewska
Tytuł: Z TWARZĄ PRZY ŚCIANIE
Teatr: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Reżyser: Monika Strzępka
Autor: Anna Bednarska
Tytuł: ZWAŁ
Teatr: Teatr Polski w Poznaniu
Reżyser: Emilia Sadowska
Autorzy: Sławomir Shuty Emilia Sadowska

5.

Tytuł: 5 MINUT
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Jerzy Moszkowicz
Autor: Liliana Bardijewska

1.

Tytuł: 12 ŁAWEK
Teatr: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyser: Jarosław Staniek
Autor: Jarosław Staniek
Tytuł: 147 DNI
Teatr: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie
Reżyser: Krzysztof Rekowski
Autor: Robert Bolesto

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Jacek Sieradzki
Łukasz Drewniak
Jarosław Gajewski
Andrzej Lis
Wojciech Majcherek
Maryla Zielińska

Jury

Sławomira Łozińska (przewodniczacy)
Ewa Kwiecień
Bożena Sawicka
Tomasz Kubikowski
Krzysztof Rau
Wojciech Tomczyk

Komisja finansowa

Ewa Kwiecień
Bożena Sawicka
Genowefa Szmuc
Zbigniew Libera
Bogdan Potocki
Marcin Kościołek
Beata Polkowska

Autorzy