21. edycja (2014/2015)

spektakle

a.

tytuł:
A niech to gęś kopnie
teatr:
Teatr Animacji w Poznaniu
reżyser:
Marta Guśniowska
tytuł:
Afryka
teatr:
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
reżyser:
Bartek Frąckowiak
recenzja:
tytuł:
Ała rzeczywisość
teatr:
Fundacja Teatr Czwarte Miasto
reżyser:
Maciej Konopiński
tytuł:
Apokalipsa
teatr:
Nowy Teatr w Warszawie
reżyser:
Michał Borczuch
recenzja:
tytuł:
Artysta
teatr:
Fundacja Młyn w Warszawie
reżyser:
Natalia Fijewska-Zdanowska

b.

tytuł:
Bajka o szczęściu
teatr:
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana
reżyser:
Lech Chojnacki
tytuł:
Batalion
teatr:
Stowarzyszenia Artystyczne USTA USTA
reżyser:
Wojciech Wiński
autor:
tytuł:
Broniewski
teatr:
Teatr Wybrzeże w Gdańsku
reżyser:
Adam Orzechowski

c.

tytuł:
Ciąg
teatr:
Teatr Wybrzeże w Gdańsku
reżyser:
Ewelina Marciniak
tytuł:
Czerwone Zagłębie
teatr:
Teatr Zagłębia w Sosnowcu
reżyser:
Aleksandra Popławska, Marek Kalita

d.

tytuł:
Detroit. Historia ręki
teatr:
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
reżyser:
Wiktor Rubin
tytuł:
Dobrze
teatr:
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
reżyser:
Tomasz Man
autor:
tytuł:
Dziewczyny do wzięcia
teatr:
Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie
reżyser:
Piotr Ratajczak

e.

tytuł:
Elsynor
teatr:
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
reżyser:
Grzegorz Gołaszewski

f.

tytuł:
Fragment nieistniejącego świata
teatr:
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
reżyser:
Jacek Bała

g.

tytuł:
Gałgan
teatr:
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
reżyser:
Ewelina Marciniak
tytuł:
Geniusz w golfie
teatr:
Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie
reżyser:
Weronika Szczawińska
recenzja:
tytuł:
Good Night Cowboy
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Teatr WARSawy
reżyser:
Kuba Kowalski
tytuł:
Guguły
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
reżyser:
Agnieszka Korytkowska-Mazur
recenzja:

i.

tytuł:
Internetowy porywacz
teatr:
Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
reżyser:
Zbigniew Kulwicki
tytuł:
Iwona, księżniczka z Burbona
teatr:
Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie
reżyser:
Lena Frankiewicz
autor:

j.

tytuł:
Jak zostałam wiedźmą
teatr:
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
reżyser:
Agnieszka Glińska

k.

tytuł:
Kali Babki
teatr:
Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie im. Juliusza Słowackiego
reżyser:
Michał Siegoczyński
tytuł:
Kansas
teatr:
Teatr im. W. Horzycy w Toruniu
reżyser:
Marcin Wierzchowski
tytuł:
Karskiego historia nieprawdziwa
teatr:
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
reżyser:
Julia Mark
autor:
tytuł:
Kobieta. Istnienia poszczególne
teatr:
Teatr Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem
reżyser:
Justyna Kowalska
tytuł:
Kobro
teatr:
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
reżyser:
Iwona Siekierzyńska
tytuł:
Kochanie, zabiłam nasze koty
teatr:
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
reżyser:
Cezi Studniak
tytuł:
Koniec świata w Deer's Hill City
teatr:
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
reżyser:
Jakub Krofta
tytuł:
Koń, kobieta i kanarek
teatr:
Teatr Zagłębia w Sosnowcu
reżyser:
Remigiusz Brzyk
tytuł:
Kosmiczna sprawa
teatr:
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
reżyser:
Agata Biziuk
tytuł:
Królowa Margot, wojna skończy się kiedyś
teatr:
Teatr Polski w Bielsku-Białej
reżyser:
Wojciech Faruga
recenzja:
tytuł:
Krzywiryjek
teatr:
Wrocławski Teatr Lalek
reżyser:
Robert Jarosz
autor:

l.

tytuł:
Lato 1910
teatr:
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
reżyser:
Maciej Gorczyński
autor:
tytuł:
Lepszy świat
teatr:
Lubuski Teatr w Zielonej Górze
reżyser:
Jakub Roszkowski
tytuł:
Lordy / Lord Kantor, Lord Milord, Lord Herling
teatr:
Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
reżyser:
Eva Rysová / Mateusz Pakuła
tytuł:
Lśnię
teatr:
Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi
reżyser:
Tomasz Bazan
autor:

m.

tytuł:
Machia
teatr:
Teatr Stary w Lublinie
reżyser:
Juliusz Machulski
tytuł:
Matnia - sprawa elbląska
teatr:
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
reżyser:
Rafał Matusz
tytuł:
Melancholia / Violetta Villas
teatr:
Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi
reżyser:
Tomasz Wygoda
autor:
tytuł:
Moja Bośnia
teatr:
Fundacja Teatr Nie-Taki
reżyser:
Jacek Głomb
recenzja:
tytuł:
Morfina
teatr:
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
reżyser:
Ewelina Marciniak

n.

tytuł:
Naga Praga
teatr:
Fundacja Młyn w Warszawie
reżyser:
Natalia Fijewska-Zdanowska
tytuł:
Narodziny Fryderyka Demuth
teatr:
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
reżyser:
Maciej Wojtyszko
tytuł:
nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU!
teatr:
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
reżyser:
Monika Strzępka
tytuł:
Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci
teatr:
Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
reżyser:
Rafał Urbacki
autor:
tytuł:
Niech żyje wojna!
teatr:
Pastwowa Wyższas Szkoła Teatralnaim. L. Solskiego w Krakowie
reżyser:
Remigiusz Brzyk
tytuł:
Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert
teatr:
Lubuski Teatr w Zielonej Górze
reżyser:
Łukasz Chotkowski
tytuł:
Noc żywych Żydów
teatr:
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
reżyser:
Aleksandra Popławska, Marek Kalita

o.

tytuł:
O RAJU! – czyli o tym, co było, kiedy nic nie było
teatr:
Teatr Guliwer w Warszawie
reżyser:
Zbigniew Lisowski
tytuł:
Oblężenie
teatr:
Teatr Polski w Poznaniu
reżyser:
Joanna Zdrada
tytuł:
Obwód głowy
teatr:
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
reżyser:
Zbigniew Brzoza
tytuł:
Okolice bikini
teatr:
Agencja Produkcyjna Palma
reżyser:
Maciej Kowalewski
tytuł:
Ony
teatr:
Centrum Kultury w Lublinie - Czytelnia Dramatu
reżyser:
Daniel Adamczyk
recenzja:

p.

tytuł:
Panakeia
teatr:
Stowarzyszenie Sztuka Kultury
reżyser:
Ewa Chmielewska
tytuł:
Piaskownica
teatr:
Centrum Kultury w Gdyni
reżyser:
Grzegorz Chrapkiewicz
tytuł:
Plama
teatr:
Wrocławski Teatr Lalek
reżyser:
Martyna Majewska
tytuł:
Po sznurku
teatr:
Wrocławski Teatr Lalek
reżyser:
Joanna Gerigk
autor:
tytuł:
Projekt: Matka
teatr:
Ośrodek Teatralny Kana
reżyser:
Mateusz Przyłęcki
recenzja:
tytuł:
Przyjdzie mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian
teatr:
Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
reżyser:
Remigiusz Brzyk
tytuł:
Ptaki-dziwaki
teatr:
Teatr Nowy w Krakowie
reżyser:
Daria Woszek

r.

tytuł:
Radio Armageddon. Transmisja
teatr:
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
reżyser:
Tomasz Hynek
tytuł:
Rajcula warzy
teatr:
Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów
reżyser:
Alina Moś- Kerger
tytuł:
Reisfieber, czyli podróż w nieznane
teatr:
Teatr Polski w Poznaniu
reżyser:
Piotr Ratajczak
tytuł:
Reprodukcja
teatr:
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
reżyser:
Jakub Porcari
autor:
tytuł:
Rewolucja balonowa
teatr:
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
reżyser:
Alina Moś- Kerger
tytuł:
Romeo i mrówka
teatr:
Teatr Baj Pomorski w Toruniu
reżyser:
Lena Słabińska

s.

tytuł:
Sąsiedzi
teatr:
Teatr Barakah w Krakowie
reżyser:
Andrzej Sadowski
tytuł:
Shakespeare
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
reżyser:
Agata Biziuk
tytuł:
Smoki
teatr:
Teatr Animacji w Poznaniu
reżyser:
Marián Pecko
tytuł:
Sońka
teatr:
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
reżyser:
Agnieszka Korytkowska-Mazur
tytuł:
Sprawa Gorgonowej
teatr:
Narodowy Stray Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie
reżyser:
Wiktor Rubin
tytuł:
Sprzedam
teatr:
Fundacja Teatru Boto
reżyser:
Małgorzata Szczerbowska
tytuł:
Stopklatka
teatr:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
reżyser:
Łukasz Chrzuszcz
tytuł:
Szczurołap
teatr:
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach
reżyser:
Janusz Ryl-Krystianowski
tytuł:
Szczurzysyn - jeden akt o nienawiści
teatr:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatr Polski w Poznaniu
reżyser:
Robert Jarosz
autor:

Ś.

tytuł:
Śpiew szczerbatych mew
teatr:
Teatr Współczesny w Szczecinie
reżyser:
Maciej Litkowski

t.

tytuł:
Tajemniczy klient
teatr:
Stowarzyszenie Teatralne KOŁO
reżyser:
Igor Gorzkowski
tytuł:
Tajemniczy ogród
teatr:
Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
reżyser:
Katarzyna Szyngiera
tytuł:
Tato
teatr:
Teatr "Bagatela" im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego
reżyser:
Małgorzata Bogajewska
autor:

u.

tytuł:
Umwuka
teatr:
Teatr Capitol we Wrocławiu
reżyser:
Jan Naturski
autor:

w.

tytuł:
W kwestii zwycięstwa
teatr:
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
reżyser:
Sebastian Majewski
tytuł:
W środku słońca gromadzi się popiół
teatr:
Wrocławski Teatr Lalek
reżyser:
Agata Kucińska
autor:
tytuł:
Wasza Wysokość
teatr:
Teatr WARSawy
reżyser:
Katarzyna Kalwat
autor:
tytuł:
Wąż
teatr:
Teatr Animacji w Poznaniu
reżyser:
Janusz Ryl-Krystianowski
tytuł:
Wąż
teatr:
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana
reżyser:
Janusz Ryl-Krystianowski
tytuł:
Wydmuszka
teatr:
Teatr "Bagatela" im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego
reżyser:
Piotr Urbaniak

z.

tytuł:
Zanim chłodem powieje
teatr:
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
reżyser:
Paweł Kamza
autor:
tytuł:
Zielony wędrowiec
teatr:
Olsztyński Teatr Lalek
reżyser:
Michał Derlatka
tytuł:
Złoty deszcz
teatr:
Teatr Wierszalin w Supraślu
reżyser:
Piotr Tomaszuk

Ż.

tytuł:
Żywoty świętych osiedlowych
teatr:
Teatr Odnaleziony w Jeleniej Górze
reżyser:
Łukasz Duda
autor: