27. edycja (2020/2021)

Spektakle

c.

Tytuł: Cień bestii
Teatr: Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze
Reżyser: Przemysław Jaszczak
Autorzy: Magdalena Żarnecka Przemysław Jaszczak

g.

Tytuł: Ginczanka. Przepis na prostotę życia
Teatr: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Reżyser: Anna Gryszkówna
Autor: Piotr Rowicki

h.

Tytuł: Historia naturalna czyli o niezwykłych żyjątkach
Teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Reżyser: Jędrzej Piaskowski
Autor: Hubert Sulima

i.

Tytuł: Inni ludzie
Teatr: Teatr BARAKAH w Krakowie \ Fundacja Dziesięciu Talentów na rzecz Teatru BARAKAH w Krakowie
Reżyser: Maciej Gorczyński
Autor: Dorota Masłowska
Tytuł: Inteligenci
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Radosław Maciąg
Autor: Marek Modzelewski

j.

Tytuł: Jak zostałam wiedźmą
Teatr: Teatr Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla w Łodzi
Reżyser: Ewelina Pietrowiak
Autorzy: Ewelina Pietrowiak Dorota Masłowska
Tytuł: Jeremi się ogarnia. LOL
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Beata Chorążykiewicz
Autor: Szymon Jachimek
Tytuł: Jezioro
Teatr: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy
Reżyser: Daria Kopiec
Autor: Zuzanna Bojda

k.

Tytuł: Kazik, ja tylko żartowałem
Teatr: Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie / Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Reżyser: Piotr Sieklucki
Autor: Ziemowit Szczerek
Tytuł: Kazuko, córka Susanoo
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Laura Sonik
Autorzy: Laura Sonik Anna Wieczorek
Tytuł: Król potworów
Teatr: Teatr Współczesny w Szczecinie
Reżyser: Marcin Liber
Autor: Michał Kmiecik
Tytuł: Krzycz, byle ciszej
Teatr: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
Reżyser: Aneta Groszyńska
Autor: Marcin Kącki

m.

Tytuł: Mamu-Ty
Teatr: Olsztyński Teatr Lalek w Olsztynie
Reżyser: Aga Błaszczak
Autor: Katarzyna Matwiejczuk
Tytuł: Misja Poznań
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Marek A. Cyris
Autor: Malina Prześluga-Delimata

n.

Tytuł: Nadbagaż
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Rafał Matusz
Autor: Iwona Kusiak
Tytuł: Najpierw kochaj, potem strzelaj
Teatr: Teatr Powszechny w Łodzi
Reżyser: Michał Siegoczyński
Autor: Michał Siegoczyński
Tytuł: Normalka
Teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
Reżyser: Jan Mierzyński
Autor: Adam Andryszczyk

p.

Tytuł: Planeta Einsteina
Teatr: Teatr Animacji w Poznaniu
Reżyser: Robert Drobniuch
Autor: Elżbieta Chowaniec

s.

Tytuł: Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie
Teatr: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Reżyser: Dorota Abbe
Autor: Maria Wojtyszko

w.

Tytuł: Where do we go from here
Teatr: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu
Reżyser: Ewelina Marciniak
Autor: Natasza Moszkowicz

ż.

Tytuł: Żeby umarło przede mną
Teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie
Reżyser: Daria Wiktoria Kopiec
Autor: Martyna Lechman
Tytuł: Życie intymne Jarosława
Teatr: Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Reżyser: Kuba Kowalski
Autorzy: Magda Kupryjanowicz Michał Kurkowski

Komisje i jury

Komisja artystyczna

Jacek Sieradzki (przewodniczacy)
Anna Jazgarska
Justyna Landorf
Andrzej Lis
Henryk Mazurkiewicz
Barbara Pitak-Piaskowska
Paweł Stangret

Autorzy